Narlıdere Belediyesi ilk kreşini açıyor

Okul öncesi eğitim yatırımlarına hız veren Narlıdere Belediyesi, belediye bünyesindeki ilk kreşi Eylül ayında hizmete açacak.

Narlıdere Belediyesi ilk kreşini açıyor

İnşaat çalışmaları süren kreş için Ağustos ayı itibariyle önkayıtlar alınacak. Başkan Ali Engin “Okul öncesi eğitime önem veriyoruz. Bu doğrultuda belediyemize ait ilk kreşi de yeni sezonda çocuklarımızın ve velilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.
 

İnşaat çalışmaları hızlandı

Narlıdereli çocukları çağdaş ve sağlıklı ortamlarda geleceğe hazırlamak için çalışan Narlıdere Belediyesi, belediye bünyesindeki ilk okul öncesi eğitim kurumunu açmak için çalışmalarını hızlandırdı. 2’nci İnönü Mahallesi’ndeki Yaşar Kemal Tesisleri’nde açılacak olan kreş için inşaat çalışmaları başladı.
 

Önkayıtlar ağustos’ta başlıyor

Tesisin içinde inşa edilecek olan kreş 4 sınıftan oluşacak ve 70 öğrenci kapasitesine sahip olacak. Uyku odası, yemekhane, yönetici odası ve mutfağın da bulunduğu okulun bahçesinde çocuk oyun alanları da yapılacak. Kreş, okul öncesi eğitim yönetmeliklerine ve Milli Eğitim Bakanlığı kurallarına uygun olarak inşa edilecek. Narlıdere Belediyesi’ne ait ilk kreş Eylül ayında eğitim öğretime açılacak. Ağustos ayı içinde ise önkayıtlar alınacak.
 

“Yeni sezonda hizmete açıyoruz”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Narlıderemize ve çocuklarımıza çağdaş bir anaokulu kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okul öncesi eğitime önem veriyoruz. Bu doğrultuda belediyemize ait ilk kreşi de yeni sezonda çocuklarımızın ve velilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER