banner109

Naldökenlilerin 40 yıllık hayali gerçekleşti, semt sahası açıldı

Naldökenlilerin 40 yıllık hayali gerçekleşti, semt sahası açıldı
Bornova Belediyesi Bölge sakinlerinin en çok talep ettiği yatırımların başında gelen semt sahasını kısa sürede tamamladı. Bornova’nın ilk Milli futbolcusu Bahri Altıntabak’ın adının verildiği sahanın açılışı yoğun ilgiyle gerçekleştirildi. Naldöken Mahalle Muhtarı Mustafa Özgen, “Çocuklarımızın başka semtlerdeki sahaları gitmesi için Başkan Olgun Atila’dan servis istedik. O bize saha yaptı. 40 yıllık hayalimiz gerçekleşti. Çok teşekkür ediyoruz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, Atila’nın Bornova için her gün yeni bir proje ürettiğini belirterek, “Aşkla, şevkle çalışıyor. Biz de kendisiyle birlikte Bornova’ya hizmet ediyoruz” diye konuştu.

Naldöken’deki Bahri Altıntabak Semt Sahası’nın açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şube Başkanı Şaban Acarbay, İzmir Amatör Süper Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kadri Yatkın, Bornova Amatör Kulüpler Derneği Başkanı Kamil İnal, Altınordu Kulübü Başkanı Mehmet Seyit Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesi Bahri Altıntabak’ın yaşamını anlatan film gösterildi. Futbola Bornova Gençlik alt yapısında başlayan, profesyonel kariyerinde Altınordu, Göztepe ve Galatasaray formalarını giyen efsane oyuncunun ismi Naldöken Semt Sahası’nda ölümsüzleşti. Naldöken Bahri Altıntabak Semt Sahası’ndaki ilk maç U15 ve U17 yaş gruplarında 33 takımın katılımıyla düzenlenen Bornova Başkanlık Kupası’nın açılış karşılaşması oldu.

Adının verildiği sahanın açılışına ailesi ile birlikte katılan Bahri Altıntabak “Uzun yıllar sporda verdiklerimin taktirini şu anda hissedebiliyorum. Olgun Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Bu sahanın gençlerin gelişimine faydası olmasını diliyorum” diye konuştu.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Naldöken’deki sahaya Bahri Altıntabak adının verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bahri Abimiz örnek aldığımız biri. Biz çok çalışarak kimseye ayrım yapmayarak adil davranarak üretmeye devam ediyoruz. Bornovamızın genç başkanı Olgun Atila da aşkla, şevkle, hemşerilerine dokunarak çalışıyor. Her gün yeni projeler üretiyor. Birlikte çalıştıktan sonra yapamayacağımız iş yok. Naldöken Sahası hayırlı olsun, burada yetişen çocuklar eğitilip zirveye çıksın” dedi.

Naldöken’deki sahadan yeni Bahri Altıntabaklar yetişeceğini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da “Bahri Altıntabak bize sadece sporculuğu ile değil eğitime verdiği önem ve mütevazı kişiliği ile de örnek oldu. Açılışını yaptığımız sahada yetişen çocuklar artık Avrupa takımlarında bile oynamayı hayal edebilecek. Hizmet yolunda bize büyük destek veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Sizlere hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. Çocuklar ve gençler için yapılan projelerinin öneminin daha da büyük olduğunu hatırlatan İzmir Milletvekili Özcan Purçu şöyle konuştu: “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun proje ve hizmetlerine yetişemiyoruz. İzmir’deki belediyeler çalışıyor. Bu sahalarda Milli Takım’a futbolcular
yetişecek. Bu geleceğe yapılan en iyi yatırımdır. Hayırlı olsun.”

Servis istedik saha yaptı.

Naldöken Mahalle Muhtarı Mustafa Özgen, “Çocuklarımızın başka semtlerdeki sahaları gitmesi için Başkan Olgun Atila’dan servis istedik. O bize saha yaptı. 40 yıllık hayalimiz gerçekleşti. Çok teşekkür ediyoruz” dedi. Spor adına, sosyal hayat adına ve belediyecilik adına tarihi bir gün yaşandığını belirten Türkiye Futbol Adamları Derneği Başkanı Şaban Acarbay da, “Bu eser çocuklarımız ve gençlerimiz için. Sporda başarının anahtarı tesis, eğitim ve malzemedir. Burada hepsi var. Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin 18 bin üyesi adına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.Bornova Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Kamil İnal da bu sahayı Naldöken’e kazandıran Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür etti.

Sahanın özellikleri

Bölge sakinlerinin en çok talep ettiği yatırımlar arasında yer alan Naldöken Sahası 60x100 metre ebatlarında yapıldı. Soyunma, hakem ve kulüp odalarının bulunduğu sahanın çevresindeki alanda 1500 metrekare parke taş düzenlemesi de yapıldı. Ayrıca 460 metre uzunluğunda istinat duvarı oluşturuldu.

Bahri Altıntabak kimdir?

Profesyonel futbol kariyerine 1959 sezonunda, Göztepe'de başladı. 1959-60 sezonunu da burada geçiren Altıntabak, 28 Kasım 1959'da Demirspor ile oynanan 2-2'lik maçta, Göztepe kariyerindeki tek golünü kaydetti. 4 Temmuz 1960'da, Leandro Remondini yönetimindeki Galatasaray ile iki yıllık sözleşme imzaladı. 1961-62 sezonunda attığı 12 golle takımın en golcü oyuncusu olurken, sezon sonunda yaşanan lig şampiyonluğuna da büyük katkı sağladı. 1966-67 sezonu sonuna kadar giydiği Galatasaray formasıyla toplamda iki lig, dört Türkiye Kupası, bir Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu yaşadı. 1967'de doğduğu şehrin takımı Altınordu ile anlaştı. Üç sezon burada top koşturan Altıntabak, 1970'te futbol kariyerini sonlandırdı. Efsane oyuncu Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu.
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 10:18
YORUM EKLE

banner97

banner96