Maske-Temizlik-Mesafe Haydi Sen de Sobele!

Bornova Belediyesi, ‘Maske-Temizlik-Mesafe Haydi Sen De Sobele!’ sloganıyla düzenlenen etkinlik ile miniklere korona virüsü ve korunma yollarını oyunlarla anlatıyor.

Maske-Temizlik-Mesafe Haydi Sen de Sobele!

Pandemi sürecinde zamanlarının büyük bir bölümünü evlerinde geçirmek zorunda kalan 4-6 yaş arası çocuklar için hazırlanan ve 11 ayrı mahallede yapılacak olan etkinlikler Büyükpark, Serintepe Mahallesi Kandere Parkı ve Mevlana Mahallesi 1722 Sokakta bulunan parkın içinde gerçekleşti.

Eğlenerek öğrendiler

Çocukların eğlenerek bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen organizasyon koronavirüs tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirildi. Gruplar halinde etkinlik alanına alınan çocukların önce ateşi ölçüldü, ardından maske takmaları sağlandı. Sosyal mesafe kuralına göre yerleştirilen çemberlerin içindeki sandalyelerde çalan müziklerle eğlenen miniklere temizlik, hijyen,sosyal mesafe ve maske kullanımının önemi, yaratıcı drama etkinlikleri ve oyunlarla anlatıldı.

Bornova Belediyesi’nin sosyologları ve çocuk gelişim uzmanları etkinliğe katılan miniklere virüsün nasıl yayıldığını anlattı, el yıkıma, maske kullanımı, sosyal mesafe gibi korunma yöntemleriyle ilgili bilgiler verdi. Etkinlik sırasında çocuklarını bekleyen anne, babalara da ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı.

3 hafta sürecek

Eğlenceli aktivitelerle dopdolu bir gün geçiren çocuklara etkinlik sonunda kek ve süt ikramı yapılırken, satranç takımı ve hijyen kiti hediye edildi. Farklı mahallelerde de 15.00-17.00 saatleri arasında yapılacak olan etkinliğin programı şöyle:

26 EKİM 2020 Pazartesi: Doğanlar Mahallesi, Çocuk Parkı

27 EKİM 2020 Salı: Atatürk Mahallesi , Hürriyet Parkı

02 KASIM 2020 Pazartesi: Çamdibi, Atatürk Parkı

03 KASIM 2020 Salı: Pınarbaşı Mahallesi, Çamlık Parkı

04 KASIM 2020 Çarşamba: Işıkkent Mahallesi, 6079 Sokak BORTAR arkası

05 KASIM 2020 Perşembe: Çamkule Mahallesi, Rekreasyon Alanı

06 KASIM 2020 Cuma: Naldöken Mahallesi , Çocuk Parkı

09 KASIM 2020 Pazartesi: Yeşilçam Köyü , Çocuk Parkı

YORUM EKLE