Konak Belediyesi İEF'de

88. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda (İEF) stant açan Konak Belediyesi, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Konak Belediyesi İEF'de

Kültürpark 3 No'lu Hol'de yerini alan Konak Belediyesi'nin standı, ziyaret edenleri 3 boyutlu, özel bir gözlük yardımı ile Konak'ın tarihi ve turistik yerlerine doğru sanal bir tura çıkardı. 150 metrekare alan üzerinde, modern mimari çizgilerle hazırlanan Konak Belediyesi standı, sanal turun yanı sıra çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yaptı. Stantta özellikle çocuklar için hazırlanan atölyeler ve etkinlikler ilgi gördü.

Konak Belediye başkanı Abdül Batur, fuar standında atölyelerde eğlenceli dakikalar geçiren çocuklarla birlikte yapılan çalışmalara katıldı. Atölyelerde çocuklar için Hacivat ve Karagöz Kukla Yapımı sırasında keyifli anlar yaşandı. Sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde Konak'ı keşfe çıkan ziyaretçilerin deneyimi ise görülmeye değerdi. Sanal ortamda hazırlanan, Konak'ın tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı turda ayrıca sanal gerçeklik ortamında hazırlanan sürpriz deneyimler, hem bu deneyimi yaşayanlara hem de tura katılanlara keyifli anlar yaşattı.

Aynı zamanda Kültürpark'ta kurulan Kemeraltı Sokağı'nda Konak Belediyesi semt merkezlerinde eğitimlere katılan kadınların yaptıkları el emeği ürünlerin sergilendiği standı da ziyaret eden Başkan Batur, emeklerinden dolayı semt merkezlerinde bu stantlara katkı koyan kadınlara teşekkür etti. Başkan Batur "Çok önemli günleri ardı ardına yaşıyoruz. 30 Ağustos ve hemen arkasında 9 Eylül İzmir'imiz için anlamı çok büyük tarihler. İşgalinin başladığı ve bittiği yer olan İzmir'in kalbi Konak için anlamı çok daha büyük. Ben şimdiden 9 Eylül, İzmir'imizin kurtuluşunu kutluyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER