Konak Belediyesi amatör kulüplere destek verdi

Kulüplere maddi desteğin yanı sıra malzeme yardımı da yaptıklarını dile getiren Konak Belediye Başkanı Pekdaş, asıl önemli olanın spor yapmak için uygun mekanlar yaratmak olduğunu söyledi.

Konak Belediyesi amatör kulüplere destek verdi
Konak Belediyesi, ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren 19 amatör spor kulübünün her birine 5 bin lira maddi destekte bulundu. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yardımlar kulüp başkanlarına Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş tarafından verildi.
Amatör spor kulüplerinde ter döken sporcuların da hazır bulunduğu törene İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri (ASKF) Kadir Akbulut, Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Başdaş, Konak Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Günen, Belediye Meclis Üyeleri ve kulüp başkanları katıldı.

SPORCU DİSİPLİNLİ OLUR


Konak Belediyesi Başkanı Sema Pekdaş törende yaptığı konuşmada tüm sporculara başarılar diledi. Pekdaş, “Spor yapan insan disiplinli insandır. Amatör kulüpler gençlerin ahlaklı, sorumlu, düşünen, kendi kararlarını veren, özgür bireyler olarak yetişmeleri için gayret sarfediyor. Cumhuriyetin düşünen beyinlere, ahlaklı insanlara ihtiyacı var. Bizim gayretimiz de bunun için. Kulüplere malzeme yardımları gerçekleştirmenin yanı sıra karınca kararınca nakdi yardım da yapıyoruz” dedi.

İKİ TESİS KAZANDIRDI


Kulüplere maddi desteğin yanı sıra malzeme yardımı da yaptıklarını dile getiren Konak Belediye Başkanı Pekdaş, asıl önemli olanın spor yapmak için uygun mekanlar yaratmak olduğunu söyledi. Başkan Pekdaş, belediye olarak Gültepe Spor Tesisi’nin temelinin atıldığını ve Eylül-Ekim ayı gibi faaliyete geçeceğini söyledi. Buna ek olarak Halkapınar da yapılan halı sahanın da kısa süre içinde düzenlenecek bir turnuva ile kullanıma açılacağı müjdesini verdi.

HER KULÜBE 5 BİN LİRA


Törende İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri (ASKF) Kadir Akbulut ve Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Başdaş da söz aldı. İki isim de kulüplere yaptığı yardım nedeniyle Başkan Pekdaş’a teşekkür ederek çiçek ve plaket sundu. Konuşmaların ardından Başkan Pekdaş, Konak ilçe sınırları içinde mücadele eden 19 amatör spor kulübüne 5’er bin lira değerinde temsili çeklerini kulüp başkanlarına verdi.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER