Kimlikler bayraklı ve logolu

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan personel kimlik kartlarında yer alan Türk Bayrağı ambleminin çıkartıldığı iddialarına yanıt verdi

Kimlikler bayraklı ve logolu

İzmir’in Karaburun İlçesi Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan personel kimlik kartlarında yer alan Türk Bayrağı’nı çıkarttığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Basında çıkan haberleri yalanlayan Erdoğan, kartlarda belediye logosu ve bayrak logosunun halen kullanıldığını vurguladı. Başkan Erdoğan, “Bizim dönemimizde yeni kart yapılmadı. Biz halen bayraklı ve logolu kartları kullanıyoruz. Önceki dönem yapılan ve kullanılmayan kartları kopyalayıp algı yönetimi yapıyorlar. Eski Belediye Başkanı Ahmet Çakır döneminde bir kart yapılmış fakat sisteme uygun olmadığı için kullanılmamış. Ben de belediye başkanı olduktan sonra zaten hiç kart konusuna girmedim. Sadece masraf olmasın ve yeni kartlarla uğraşmayalım diye kartların arka bölümünde olan başkan ismi ve imza bölümünü değiştirdik. Onun dışında kartın ön yüzündeki her şey aynıdır. Birileri oturup kartların üzerine logosuz, bayraksız yapıştırmalar üretmiş. Bunu da yeni gibi kartların üzerine yapıştırmışlar. Sorumluların bulunması için savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Ayrıca, bizim şu anda kullandığımız kartları noterden onaylı ve mühürlü halde kamuoyuyla paylaşacağım. Birileri özel olarak bizi yıpratmak istiyor. Ve bunu algı yönetimi yaparak hayata geçiriyorlar” dedi.

Dağ ve Sürekli’den tepki


Öte yandan Erdoğan’a AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de tepki gösterdi. Egedesonsoz.com'un haberine göre Dağ, “Liyakati ve etik değerleri hiçe sayarak belediye şirketine kendisini müdür olarak atayan ve belediye iştiraklerine yakınlarını yerleştiren Karaburun Belediye Başkanı, şimdi de belediye kartlarından Türk bayrağını kaldırmış. Bir CHP'linin bayrakla ne sorunu olur demeyin, oluyor maalesef” ifadelerini kullandı. Başkan Sürekli de, “Bir takke kaç kez düşer de kel görünür ki?! CHP zihniyeti Karaburun'da bu konuda sınır tanımıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92