Karaburun'da kurtuluş coşkusu

İzmir’de işgal güçlerinin denize döküldüğü en son nokta olan Mordoğan ve Karaburun, kurtuluş şenliklerine hazır.

Karaburun'da kurtuluş coşkusu

16 Eylül’de Mordoğan’ın, 17 Eylül’de ise Karaburun’un Kurtuluş Günü; 97’inci kez büyük bir coşkuyla kutlanacak.

Etkinlikler hakkında bilgi veren Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, 16 Eylül’de Mordoğan’da saat 19.00’da binlerce vatandaşın katılacağı fener alayı ile başlayacak kutlamaların, Grup Harman ve Türk pop müziğinin güçlü sesi Yonca Lodi’nin konserleri ile devam edeceğini söyledi.

Karaburun’un Kurtuluş Günü kutlamaları ise 17 Eylül Salı günü saat 15.00’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayacak. Saat 19.00’da kortej yürüyüşüne katılacak Karaburunlular, saat 20.00’de “Sonraki İstasyon” Türk Pop Müziği Konseri ile coşacak. Gecenin finalinde Ege türkülerinin usta yorumcusu Tolga Çandar müzik ziyafeti sunacak.

“O bayrak inmeyecek”

Kurtuluş Günlerini vatandaşların coşkusu ve yoğun katılım ile kutlayacaklarını belirten Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, “Kurtuluşlar, sadece ülke topraklarının kurtulması değildir. Varlığımızın, namusumuzun, özgürlüğümüzün işgalden kurtulduğu günlerdir.” dedi.

İzmir’de düşman işgalinden kurtarılan son ilçenin Karaburun olduğunu hatırlatan İlkay Girgin Erdoğan, şöyle devam etti: “97 yıldır olduğu gibi; ne pahasına olursa olsun demokrasinin ve cumhuriyetin bayraktarı olmaya devam edeceğiz. Ulu Önderimizin halkına rehberlik ederek örgütleyip, geliştirdiği 1922 ruhunun, Cumhuriyetin en önemli teminatı olduğunu biliyoruz. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin 16 Eylül 1922’de Mordoğan’da, 17 Eylül 1922’de Karaburun’da asılan bayrağı asla inmeyecek.”

YORUM EKLE

banner92