İZSU'dan Mordoğan'a arıtma tesisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mordoğan yaz aylarında artan su ihtiyacını karşılamak için çalışmalara başladı.

İZSU'dan Mordoğan'a arıtma tesisi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mordoğan yaz aylarında artan su ihtiyacını karşılamak için çalışmalara başladı. İZSU, Eğlenhoca Mahallesi’nde yer alan göletin suyunu "içme suyu" haline getirecek arıtma tesisinin yer teslimini yaptı. İZSU’nun bir gölete kurduğu ilk içme suyu arıtma tesisi 4.3 milyon liraya mal olacak ve Mordoğan’a yılda 365 bin metreküp kaliteli, sağlıklı içme suyu sağlanacak.

İzmir’in her köşesindeki vatandaşlara bol ve sağlıklı su verebilmek için yeni projeler üreten İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karaburun'un önemli turizm bölgelerinden Mordoğan'ın artan su ihtiyacını karşılamak için de harekete geçti. 5216 ve 6360 sayılı yasalarla bağlanan yerleşim yerlerinde 30 adet paket içme suyu arıtma tesisi kuran, Ödemiş-Birgi, Kınık ve Bayındır’da 3 yeni paket içme suyu arıtma tesis için harekete geçen, Foça Gerenköy’e ise günde 30 bin metreküp suyu arıtacak kapasitede içme suyu arıtma tesisi kurmaya hazırlanan İZSU, şimdi de Mordoğan’da çalışmalara başladı.

Turistik bölgenin özellikle yaz aylarında artan su talebini karşılamak amacıyla ihaleye çıkan İZSU, Eğlenhoca KöyüSaip Köyü’nde bir adet de su sondaj kuyusu açıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 13:01
YORUM EKLE