'Ilıca'dan Ata'ya Selam' etkinliği

İzmir'in Çeşme ilçesinde, Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Ilıca'dan Ata'ya Selam' etkinliği, binlerce kişinin izlediği Haluk Levent konseri ve havai fişek gösterisi ile tamamlandı.

'Ilıca'dan Ata'ya Selam' etkinliği

İzmir'in Çeşme ilçesinde, Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Ilıca'dan Ata'ya Selam' etkinliği, binlerce kişinin izlediği Haluk Levent konseri ve havai fişek gösterisi ile tamamlandı.

Ilıca'dan Ata'ya Selam etkinliğinin ikinci günü, Sarı Zeybek Dans ve Sahne Sanatları ekibinin sunduğu zeybek gösterisi ile başladı. Zeybek gösterisinin ardından, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan, bir söyleşi gerçekleştirdi. Konuşmasında, Atatürk'ün, İzmir suikast girişimi sonrasında Ilıca'da geçirdiği 8 günün hem onun hayatı hem de Türkiye açısından önemli bir sayfa olduğunu vurgulayan Tansel Çölaşan, "Bunu Çeşme Belediyesi'nin böyle bir etkinlikle taçlandırarak anıyor olması çok önemli. Türkiye Cumhuriyeti'nde, Cumhuriyetçi kadroların hafızalarını kaybetmemesi, unutturmaya çalışanların bütün çabalarına rağmen, Cumhuriyet'i yaşatma arzumuzun sona ermemesi, dayatılan rejimleri kabul etmek zorunda kalmamamız, mücadeleye devam edebilmemiz için bizi uyarmış oluyor" dedi.

Seçimden bu yana çok az bir zaman geçtiğini belirten Çölaşan, "Sayın Cumhurbaşkanı 2014'de seçildiğinde, 12. Cumhurbaşkanı idi. Yüksek Seçim Kurulu 24 Haziran seçimleri sonucunu ilan ederken, onu 13. Cumhurbaşkanı olarak duyurdu. Ama Meclis Başkanı Kahraman'dan, YSK'ya giden bir uyarıyla 'Anlaşılamayan bir 13 kavramının ne önemi var. Yanlış anlamalara sebep oluyor' denilince, YSK, sorgulamadan 13'ü kaldırmakla yetindi. 24 Haziran'da seçilen Cumhurbaşkanı, yeni bir dönemin ilk başkanı oldu. 13. Cumhurbaşkanımız yok. Demek ki rejim, fiilen değişti. Bugün bütün kuvvetler yürütmede toplanmaktadır. Bütün kuvvetlerin yürütmede toplandığı sisteme, Devlet Başkanlığı denir. Bu Devlet Başkanlığı'nın halk arasındaki adı 'diktatörlük'tür" diye konuştu.


BALE GÖSTERİSİ SUNULDU


ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın konuşmasının ardından sahneye çıkan, İzmir Devlet Opera ve Balesi Baş Balerini Aslı Çilek, ilgiyle izlenen bir bale gösterisi sundu. Çeşmeli olan baş balerin Aslı Çilek'in gösterisi nefes kesti. Çilek, seyircilerin ısrarıyla ikinci kez sahneye çıktı. Baş balerinin Çilek, gösterisinin ardından büyük alkış aldı.

konser-ilicaTREN KAZASI NEDENİYLE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ


Etkinliğin final konseri için sahneye çıkan Haluk Levent, meydana gelen tren kazası nedeniyle bugünkü konseri iptal etmeyi düşündüklerini belirterek, "Ama Belediye ile de konuşarak, sizlerin bu konseri beklediğinizi bildiğimiz için sahneye çıktık. Kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yurdumuzun başı sağolsun, halkımızın başı sağolsun" dedi. Haluk Levent, binlerce kişinin coşkuyla izlediği ve şarkılarına eşlik ettiği konseri sırasında, bir ara sahneden izleyicilerin arasına indi. Bir süre şarkılarını buradan seslendiren Haluk Levent, büyük sevgi gösterileri ile karşılaştı. Birçok kişi de Levent'i cep telefonları ile görüntülemeye çalıştı. Konserin en ilginç anlarından birisi ise, 11 yaşındaki 'Ege' isimli bir çocuğun konser alanında kaybolması oldu. Çocuğun ailesini sahneye çağıran Haluk Levent, herkesin sessiz olmasını isteyerek, Ege'ye seslendi. Sahnede ailesini gören 11 yaşındaki Ege, sahneye doğru giderek ailesiyle buluştu. Haluk Levent, Ege'nin kaybolmasını, bulunuşunu ve ailesiyle kavuşmasını, doğaçlama olarak besteleyerek seslendirdi.


İZMİR MARŞI EŞLİĞİNDE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ


Gecenin geç saatlerine kadar süren konserin finalinde ise Haluk Levent'in binlerce kişilik koroyla birlikte söylediği İzmir Marşı ile havai fişek gösterisi gerçekleştirildi. Birbiri ardına patlayan havai fişekler, gökyüzünde rengarenk görüntü oluştururken, vatandaşlar da cep telefonları ile o anları ölümsüzleştirdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen 'Ilıca'dan Ata'ya Selam' etkinliği, havai fişek gösterisinin ardından sona erdi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER