banner109

Güzelbahçe’ye Atık Getirme Merkezi Kuruldu

Güzelbahçe Belediyesi 2021 yılının ilk ayında gerekli onayları alınarak faaliyete geçirilmesi planlanan atık getirme merkezini tamamladı ve hizmete koydu.

Güzelbahçe’ye Atık Getirme Merkezi Kuruldu

Sıfır Atık Porjesi kapsamında tüm vatandaşların, dönüştütülebilir atıklarını Atık Getirme Merkezine ulaştırabileceklerini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce,’’ Güzelbahçe Belediyesi olarak Sıfır Atık Projesi kapsamında ‘Atık Getirme Merkezi’ni oluşturduk. Tüm Güzelbahçelilerden daha temiz bir çevre ve gelecek için dönüştürülebilir atıklarını, Güzelbahçe Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’ne getirmelerini istiyoruz. Atıkların kaynağında ayrıştırılması ve etkin atık yönetimi ile doğal kaynak kullanımının en aza indirilmesi, çevresel kirlilik yükünün azaltılması ve geri dönüşebilir atıkların ekonomiye kazandırılması sağlanacak. Vatandaşlarımızdan isteğimiz evsel atıkları geri dönüşüm atıkalrını ayrıştırmaları. Vatandaşlarımız getirdikleri atıkları, Sıfır Atık Projesi kapsamında yetkili firmalara vererek dönüşüm süreci başlayacak. Böylece hem ekonomiye katkı sağlamış hem de çevreyi ve doğayı korumuş olacağız” dedi.

Geri dönüşüm için önemli bir merkez haline gelecek ‘Güzelbahçe Belediyesi Atık Getirme Merkezi’ 14 farklı türde atık merkezde toplanarak bertaraf edilmek veya geri dönüştürülmek üzere ilgili kurum ve kuruluşlara teslim edilecek. Atık Getirme Merkezinin faaliyete geçirilmesi sonrasında vatandaşlar evlerde ve işyerilerinde türlerine göre ayrı biriktirilen atıkları, Güzelbahçe Belediyesi ‘Alo Atık Merkezi’ni arayarak veya kendi imkanlarıyla ‘Atık Getirme Merkezi’ne ulaştırabilirler.

YORUM EKLE

banner97

banner96