banner109

Güzelbahçe Belediyesi’nden ‘Zafer’ Konvoyu

30 Ağustos Zafer Bayramı çelenk töreni programları dışında ki tüm programlarının iptali nedeniyle Güzelbahçe Belediyesi alternatif program yaparak belediye araçlarıyla şehri turlayıp marşlarla Zafer Bayramı coşkusu yaşattı.

Güzelbahçe Belediyesi’nden ‘Zafer’ Konvoyu

Zafer Bayramı’nın 98.yılı tüm yurtta olduğu gibi Güzelbahçe’de de belediyenin yapmış olduğu konvoylarla coşkulu bir şekilde kutlandı. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce eşiyle birlikte kendi aracıyla konvoya katılıp halkın bayramını kutladı.

‘Kahramanlık destanı’

Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerleyeceklerini söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi'ni kutluyoruz. Pandemi dolayısıyla programlar iptal edildi! Biz bu kahramanlık destanını marşlarla Güzelbahçe’yi dolaşarak halkımıza yaşatıyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Vatan toprağının her karışı için şu an fedakârca canlarını feda edecek kahraman askerlerimize de minnetlerimizi sunuyoruz. Biz bu vatanı çok kolay kazanmadık. Ecdadımızın kanlarıyla sulanmış bu toprakları geleceğimiz olan çocuklarımıza emanet edip Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağız. Yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramımız” dedi. Konvoya Güzelbahçeliler balkonlardan, sahilden, ellerindeki bayrakları sallayarak destek verdi.

YORUM EKLE

banner97

banner96