Güne parkta sporla başlıyorlar

Konak Belediyesi ilçenin farklı noktalarındaki spor merkezlerinde verdiği ücretsiz aerobik, step ve plates kurslarını havaların ısınmasıyla birlikte açık havaya taşıdı.

Güne parkta sporla başlıyorlar
Konak Belediyesi ilçenin farklı noktalarındaki spor merkezlerinde verdiği ücretsiz aerobik, step ve plates kurslarını havaların ısınmasıyla birlikte açık havaya taşıdı. Spor merkezlerine yakın mesafedeki parklar açık hava spor alanı haline dönüştü.

Her yaştan ve her kesimden vatandaşın buluşma merkezi olan parklar Konak’ta sporun da merkezi haline geldi. Özellikle havaların ısınmasıyla ücretsiz spor kursları salonlardan parklara taşındı. Konak Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğüne bağlı 10 spor merkezinden biri olan Güzelyalı’daki Mehmet Ali Akman Semt Merkezi kursiyerleri spor derslerini bir süredir merkezin önünde yer alan Mehmet Ali Akman Parkı’nda yapıyor.

Merkezde verilen spor kursuna katılan semt sakini kadınlar güne sporla başlıyor. Eğitimler sabah saat 08.00’de başlıyor. Peş peşe birer saat olmak üzere günde 3 guruba verilen derslere toplamda 600 kadın katılıyor. Sabah serinliğinde ağaç gölgesinde Spor Eğitmeni Nur Üzümcü eşliğinde bir saat sıkı bir şekilde aerobik, step ve plates eğitimi alan kadınlar hem sosyalleşme olanağı yakalıyor hem de spor yaparak zinde kalıyor.

VÜCUTLAR ESNEKLİK KAZANIYOR


Kadınların pek çoğu Mehmet Ali Akman Semt Merkezi’nde verilen spor kursu sayesinde sporla tanıştığını itiraf ederek, vücudunun esneklik kazandığını, hantallıktan kurtulduğunu ve sporun hayatına girmesinden mutlu olduklarını dile getirdi. Kursiyerlerden Bircan Özden ve Filiz Bingör özellikle güne sporla başlamanın büyük keyif olduğunu belirterek, kaslarının esnediğini böylece eskiden yapmakta zorlandıkları pek çok hareketi artık kolaylıkla yaptıklarını söyledi. Mehmet Ali Akman Mahallesi’ne kazandırılan merkez için kursiyerler Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür etti. Keyifli geçen aktivite sayesinde güne zinde başlayan kadınlar aynı zamanda kilo vermenin mutluluğunu da yaşıyor. Haftanın beş günü uzman eğitmenler eşliğinde Konak Belediyesi’nin spor merkezlerinde ücretsiz aerobik, step ve plates eğitimi alan kadınlar verilen hizmetten de ayrıca çok memnun olduklarını dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 16:10
YORUM EKLE