banner112

Dost Market'te para değil iyilik geçiyor

Toplumsal dayanışmaya örnek olan projede 4 yılda 4 şubeye ulaşılırken, markete yapılan bağışlarla da vatandaşa daha fazla ürün çeşiti sunuluyor.

Dost Market'te para değil iyilik geçiyor
Bornova Belediyesi’nin dar gelirli vatandaşlar için Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliğiyle 2014 yılında hayata geçirdiği Dost Market projesi, yardımsever vatandaşların katkılarıyla iyiliğe aracılık ediyor. Toplumsal dayanışmaya örnek olan projede 4 yılda 4 şubeye ulaşılırken, markete yapılan bağışlarla da vatandaşa daha fazla ürün çeşiti sunuluyor. Bornova Belediyesi’nin 4 yılda 4 şubeye ulaşan ve 5 bin 280 haneden 23 bin kişin yararlandığı Dost Market ihtiyaç sahibi ailelerin yanında yer almaya devam ediyor.

2014 yılında Türk Kızılayı Bornova Şubesi işbirliği ile hayata geçirilen bu örnek proje,sosyal belediyecilik uygulamalarına da yepyeni bir boyut getirdi. Marketler sayesinde gıdadan temizlik malzemelerine, giyimden ayakkabı ve kırtasiye malzemelerine kadar ihtiyaç sahiplerinin her türlü gereksinimleri karşılanıyor.

ÜRÜN YELPAZESİ HER GEÇEN GÜN GENİŞLİYOR


Altındağ, Doğanlar, Bornova Merkez ve Çamdibi Bölgesi’nde bulunan mağazalar yardımseverlerden gelen bağışlarla çalışıyor. Bornova Belediyesi bu yolla toplumsal dayanışmaya da aracılık ediyor. Bir çok firma ile imzalanan protokollerin dışında bazı özel okullar ve STK’lar da düzenledikleri kampanyalar ve sosyal sorumluluk projeleri ile Dost Markete erzak bağışında bulunarak ürün yelpazesinin genişlemesini de sağlıyor.

BAYRAM ŞEKERİ KATKISI


Türk Kadınlar Birliği Derneği Bornova Şubesi de Ramazan ayında dost marketten faydalanan ihtiyaç sahipleri için bayram şekeri bağışında bulundu. 350 gramlık paketler halinde 444 adet şekeri Merkez Dost Market’e getiren üyeler paketleri de raflara dizdi. İhtiyaç sahibi vatandaşların seker tadında bayramlarının geçmesini ümit ettiklerini belirten Dernek Başkanı Naile Elcioğlu ve Onursal Başkan Perihan Yılmaz, böyle bir hayır yapmalarına vesile olduğu için Bornova Belediyesine ve Belediye Başkanı Olgun Atila'ya teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 10:22
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100