Dost Market buluşmaları Merkezle devam etti

Bornova Belediyesi, ilçedeki dört ayrı mahallede bulunan Dost Market’ten vatandaşların ücretsiz olarak ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor.

Dost Market buluşmaları Merkezle devam etti
Bornova Belediyesi, ilçedeki dört ayrı mahallede bulunan Dost Market’ten vatandaşların ücretsiz olarak ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor. Raflarında gıdadan giyime her türlü ürünün bulunduğu Dost Market’i geliştirmek ve daha iyi hizmet vermesini sağlamak için de yararlananlarla toplantı düzenleyip görüşleri alınıyor.

Bornova Belediyesi son olarak ihtiyaçlarını Merkez Şube’den karşılayan 1240 kişiyi biraraya getirdi.

Bornova Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan projesi Dost Market’in merkez şubesinden yararlanan 1240 kişiyi Büyükpark’taki Bornova Kültür Merkezi’nde biraraya getirdi. Uzman sosyologların incelemeleri ve belediye meclisindeki tüm partilerden üyelerin bulunduğu komisyonun onayıyla belirlenen ailelerin yararlandığı Dost Market’te verilen hizmetin geliştirilmesi ve beklentilerin karşılanması için düzenlenen toplantıya yoğun ilgi gösterildi. Toplantıya Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın yanısıra Türk Kızılayı Bornova Şubesi Başkanı Fahrettin Dokak da katıldı.

Her ay kartlarına, ekonomi durumlarına göre 50, 60 ya da 70 kredi yüklenen vatandaşlar, Bornova Belediyesi görevlilerine Dost Market raflarında görmek istedikleri ürünleri ve önerilerini anlattı. Belediye görevlileri Dost Market’ten yararlananların görüş ve önerilerini oluşturulan masalarda kayıt altına aldı. Bazı Dost Market kullanıcıları da düşüncelerini kürsüye çıkıp mikrofonla anlattı.

Bir konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da ilk Dost Market’i merkezde bundan 4 sene önce kurduklarını hatırlatarak, her geçen gün geliştirmek için de çalıştıklarını hatırlattı. Bornova’da 5280 hanedeki 23 bin kişiye Dost Market’in imkanlarını ulaştırdıklarını söyleyen Başkan Atila, “Sağ elin verdiğini sol el görmeden, hiçbir ayrım yapmadan hizmet vermeye çalışıyoruz. Bornova’da kimsenin yatağa aç girmesini istemiyoruz. İyiliksever hemşehrilerimizin de desteği ile her yıl daha çok insanımıza ulaşmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 15:40
YORUM EKLE

banner92