Bornova'da eğlenceli aktivitelere engel yok

Bornova'da eğlenceli aktivitelere engel yok
Bornova Belediyesi Engelliler Merkezi’nden hizmet alan çocuklar farklı bir etkinlikte eğlenceli bir gün yaşadı. 2. Sanayi Sitesi’nde arabalarla ilgili bilgiler alan çocuklar bakım çalışmalarına da katıldı. Bornova’nın büyük bir aile olduğunu hatırlatan Başkan Olgun Atila, “Ailemizin engelli bireyleri için bir çok proje hayata geçirdik. +1 Down Kafe ve Engelsiz Kafe gibi projelerimiz örnek oldu. Engelliler Merkezimizde de düzenlediğimiz aktivitelerle onların sosyal hayatın içinde daha çok yer alması için çalışıyoruz” dedi.

Bornova Belediyesi Engelliler Merkezi’n den hizmet alan çocuklar düzenlenen değişik aktivitelerle eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor. Son olarak ilçe sınırları içinde bulunan İkinci Sanayi Sitesi’ne konuk olan çocuklar arabalara bakım yaparak eğlenceli bir gün yaşadı.
Çocukların en çok ilgisini çeken ise antika arabalar oldu. Motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen aktiviteye katılanlar arabaları yıkayarak, cila ve temizliğine yardım etti. Arabalar hakkında da bilgi alan çocuklar, bol bol fotoğraf çekildi.
Eğlenceli görüntülere sahne olan etkinlik sonunda çocuklar ellerine aldıkları Türk Bayraklarıyla İzmir Marşı’nı söyleyerek arabalara veda etti.

Bornova’nın büyük bir aile olduğunu hatırlatan Başkan Olgun Atila, “Ailemizin engelli bireyleri için bir çok proje hayata geçirdik. +1 Down Kafe ve Engelsiz Kafe gibi projelerimiz örnek oldu. Engelliler Merkezimizde de düzenlediğimiz aktivitelerle onların sosyal hayatın içinde daha çok yer alması için çalışıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2017, 11:56
YORUM EKLE

banner97

banner96