banner112

Bornova'da İmar Barışı masası kuruluyor

Bornova'da İmar Barışı masası kuruluyor
Bornova Belediyesi Başkanı Olgun Atila, 18 Mayıs'ta yayınlanan İmar Barışı Kanunu ile olarak vatandaşları uyardı. Kanunun nasıl uygulanacağına ilişkin henüz bir tebliğ ya da yönetmelik açıklanmadığına dikkat çeken Başkan Atila, "İçinde bulunduğumuz süreçte vatandaşlarımızdan 5-10 bin lira ücret talep eden yetkisiz kişilerin ortaya çıktığını duyuyoruz. Hak sahipleri kesinlikle acele edip, bu kişelere itibar göstermesin. Her şey netleştiğinde bir danışma masası oluşturup vatandaşlarımızı ilgili yerlere yönlendireceğiz" dedi. İlçedeki muhtarlarla bir toplantı da düzenleyen Başkan Atila onları da bu konuyla ilgili bilgilendirdi.

Yetkisiz kişilere boşuna para ödemeyin


Bornova Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki toplantıda muhtarlarla biraraya gelen Başkan Atila, kanunun nasıl uygulanacağına ilişkin henüz bir tebliğ ya da yönetmelik açıklanmadığına dikkat çekerek vatandaşlardan acele etmemelerini istedi. İçinde bulunduğumuz süreçte konuyla ilgili yetkili olmayan kişilerin ortaya çıktığını söyleyen Başkan Atila, "Bu yetkisiz kişiler el ilanları bile dağıtıyor. 5-10 bin lira ücret talep ediyor. Biz bunları tespit edip, gereken cezaları vereceğiz. Vatandaşlarımız acele etmesin, bu kişilere itibar göstermesin" dedi.

Hak sahiplerine yardım


Bornova Belediyesi olarak hak sahibi vatandaşların mağdur olması ve hakkı olanın hakkını alması için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan Başkan Olgun Atila, muhtarlara seslenerek, "Her şey netleştiğinde bir danışma masası oluşturup vatandaşlarımızı ilgili yerlere yönlendireceğiz. Bunları sizler de anlatın ki; kimse sıkıntı yaşamasın" diye konuştu.

İlgili başkan yardımcıları ve müdürlerin de katıldığı toplantıda, mahallelere yapılan yatırımlar ile çalışma ve hizmetler de değerlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 10:23
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100