banner112
banner111

Başkan Sandal: Sportif başarılarımız artıyor

Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları güreş, futbol ve atletizmde elde ettikleri madalyalarla yüzleri güldürdü. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Tüm sporcularımızı kutluyorum. Sportif başarılarımız artıyor" dedi.

Başkan Sandal: Sportif başarılarımız artıyor

Bayraklı Belediyesi, Afyon'da gerçekleştirilen ve 241 kulüpten 2 binin üzerinde sporcunun yarıştığı U-13 Serbest ve Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası'nda turnuvayı 6'ncı tamamladı. Müsabakalarda 62 kiloda Yusuf Arasan Türkiye ikincisi, 57 kiloda Yiğit Aktaş Türkiye üçüncüsü, 48 kiloda Tarık Emin Kaymak, 52 kiloda Hasan Şahin ve 30 kiloda Muhammed Enes Azboy Türkiye 5'incisi oldu. Derece elde eden sporcular Güreş Milli Takımı kamplarına katılmaya hak kazandı.

ATLETİZMDE YÜZDE 100 BAŞARI
Öte yandan 6 kulüpten 100 sporcunun katıldığı 7'nci İller Arası Bayrak Yarışı'nda da Bayraklı Belediyesi Atletizm Takımı, U-12 kategorisinde ikincilik ve dördüncülük, U-14 kategorisinde ise birincilik ve ikincilik kazandı. 81 ilde düzenlenen Türkiye'nin en hızlıları yarışının Ege Bölge seçmelerinde de başarı gösteren Bayraklılı sporculardan Ege Yılmaz 5'inci olurken, Ada Tükel ise Ege Bölge üçüncüsü oldu.

NAMAĞLUP ŞAMPİYON
Ayrıca Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol A Takımı, Birinci Amatör Lig 6'ncı grupta lig bitimine 2 hafta kala namağlup şampiyonluğunu ilan etti. Başarılı sporcular Süper Amatör Lig'e çıkmak için Play-Off müsabakaları oynayacak.

'BAYRAKLI SPORDA DA MARKA OLACAK'
Bayraklı ilçesinin sporda bir marka olduğunu ifade eden Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Sportif başarılarımız artıyor. Farklı branşlarda elde ettiğimiz dereceler hepimizin göğsünü kabartıyor. Sporcularımızın gayretleri ve kazandıkları madalyalar, kupalar Bayraklı'nın imajına da katkı sağlıyor. Bayraklılı çocuklarımızın sporda daha büyük başarılar elde etmesi ve ilçemizden yeni sporcularımızın milli takımlar düzeyine çıkması, Türkiye'de, Avrupa'da ve dünyada dereceler kazanabilmesi için desteğimizi sürdüreceğiz" dedi. (DHA)

YORUM EKLE

banner101

banner100