Başkan Batur’dan 30 Ağustos mesajı

Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin düşman kuvvetlerine karşı kazanılan zaferle sonuçlanmasının 98’inci yılında Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı özel bir mesaj ile kutladı.

Başkan Batur’dan 30 Ağustos mesajı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, geçmişten bu yana resmi bayramlara ve kutlamalara ev sahipliği yapan Cumhuriyet Meydanı’nda verdiği anlamlı mesaj ile tüm Türkiye’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Başkan Batur, Büyük Taarruzun kumandanı Mustafa Kemal Atatürk’ün Maraşel üniformasıyla heykelleştirildiği, rölyeflerinde ise Milli Mücadele’nin tasvir edildiği Gazi Heykeli önünde verdiği mesajda, “Bin yıl geçse de, yerküre döndükçe, ne bizlerin ne de dünyanın unutamayacağı bir zaferdir 30 Ağustos” sözleri ile günün anlam ve önemini vurguladı. Konak’ın Milli Mücadele’deki önemine de değinen Başkan Batur, ilk kurşunun Hasan Tahsin’in namlusundan Konak’ta atıldığını, Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlanmasının ardından Kurtuluş Bayrağının da 9 Eylül’de Konak’ta asıldığını söyledi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şu cümleler yer aldı:

“İzmir'in işgal edildiği gün Hasan Tahsin’in ilk kurşunuyla, Milli Mücadele’mizin başlatıldığı yerdir Konak… Önderimiz gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında, Zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un ardından, 9 Eylül’de İzmir’e giren süvarilerimizin kurtuluş bayrağımızı astıkları yerdir Konak… Aynı zamanda Konak; Özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı tüm dünyaya haykırdığımız yerdir! 30 Ağustos Zaferi, Milli Mücadele’mizi taçlandıran, bir sembolüdür.

Bin yıl geçse de yerküre döndükçe ne bizlerin ne de dünyanın unutamayacağı bir zaferdir, 30 Ağustos… Unutturmaya çalışanlar, asla başaramayacaklar. Biz, Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içtik. Yolumuzdan asla sapmayacağımız gibi, Cumhuriyet düşmanlarının karşısında da daima dimdik durmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki, birinci vazifemiz Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

YORUM EKLE

banner97

banner96