banner109

Başkan Atila'dan 'bölünme' önerisine tepki

Başkan Atila'dan 'bölünme' önerisine tepki
Bornova’nın 45 mahallesiyle bir bütün olduğunu hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, mahalleleri ayırıp yeni ilçeler oluşturma girişimlerini doğru bulmadığını açıkladı. Başkan Olgun Atila, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun Pınarbaşı ve Işıkkent mahallelerini Bornova’dan kopartarak ayrı bir ilçe kurulması için başlattığı girişimlere tepki gösterdi.

İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun Bornova'da Pınarbaşı ve Işıkkent mahallelerinin birleştirilerek Pınarkent adıyla ilçe olması için mahallelerde görüşme yapması ve bunun için yasa teklifi vereceğini ifade etmesi tepki ile karşılandı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın 45 mahallesiyle bir bütün olduğunu hatırlatarak, bu girişimleri doğru bulmadığını açıkladı.
Pınarbaşı ve Işıkkent gözbebeğimiz

İlçede ayrıştırıcı bir faaliyette bulunulmasını doğru bulmadığını vurgulayan Başkan Atila şöyle konuştu: “Her mahallemiz birbirinden önemli. Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Yurtta barış dünyada barış’ diyoruz. Bornovalılar 45 mahallede kardeşçe huzur içinde yaşıyor. Işıkkent ve Pınarbaşı da bizim gözbebeğimiz olan mahallelerimiz. Hiçbir mahallenin kopmasını istemiyoruz. Her mahallemiz önemli. Bu konuda ayrıştırıcı faaliyetleri doğru bulmuyorum. Geçmişte buralarda farklı belediyeler vardı ancak uzun süredir Bornova Belediyesi çatısı altında hizmet alıyorlar. Vatandaşımız aldığı hizmetten de memnun. 2009 sürecinde Bornova’dan 3 mahalle ayrışmıştı. Bu konuyla ilgili travma halen devam ediyor. Bu tür faaliyetler o nedenle doğru değil”

Vatandaşın gündeminde yok

Vatandaşın gündeminde de böyle bir konunun olmadığına dikkat çeken Atila; “Biz her gün hemşerilerimizle birlikteyiz. Bu bölgede mahallelilerden ayrılma, ilçe olma taleplerini hiç duymadım. Geçmişte ayrı belediyede olmalarına rağmen Bornova’yla özdeşleşmiş durumdalar. Herkesin en öncelikle dileği yaşam kalitesinin artması. Bu da birlik ve beraberlikle olur. Bornova Belediyesi bütçesinin büyük bölümünü yatırımlara ayırarak yaşam kalitesinin artması için her mahallede proje ve çalışmalar yürütüyor. Hepimizin ayrılıklar yerine bu konulara yoğunlaşmamız gerekir. Birliği bozacak çalışmalar yerine birbirimizin moral, motivasyon ve sinerjisini artırmalıyız.” dedi.

Ayrıştırıcı hareketlere karşıyım

Geçmişte siyasi amaçlarla ilçelerin bölündüğünü ve bundan da kimsenin memnun olmadığını hatırlatan Atila şöyle konuştu: “Bölüp başka ilçeler oluşturma işi bunu yapanlara bile hiçbir fayda sağlamadı. Bunu yapanlar pişman oldu. Burada atılan adımda iyi niyet görmüyorum. Bornova’da dünya görüşü ne olursa olsun kimseyi ayırmadık. Ayrıştırıcı hareketlere de karşıyım. Ülkemizde de kentimizde de ilçemizde birlik içinde çalışmaya ihtiyacımız var. Bizim için Bornova’nın her mahallesine en kaliteli hizmeti ulaştırmak en büyük hedefimizdir”
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 12:21
YORUM EKLE

banner97

banner96