banner112

Ahmet Piriştina unutulmadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ahmet Piriştina, ölümünün 14'üncü yıldönümünde kabri başında anıldı.

Ahmet Piriştina unutulmadı

İzmir'de 15 Haziran 2004 tarihinde yaşamını yitiren İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ahmet Piriştina, ölümünün 14'üncü yıldönümünde kabri başında anıldı.

Merhum Başkan Ahmet Piriştina'nın Aşağı Narlıdere Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediyesi eski Başkanı Gazeteci Erdal İzgi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Tunçağ, İzmir eski İl Emniyet Müdürü Halil Tataş, CHP'li Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Ahmet Piriştina'nın eşi Mine Piriştina, kızı Zeynep Piriştina Subaşı ve oğlu CHP'li Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile tüm sevenleri katıldı.

Törene katılanlara teşekkür eden Levent Piriştina, 14'üncü yılda da yalnız olmadıklarını ifade etti. Piriştina, "Sizleri burda yanımızda görmek bizi memnun etti. Ahmet Piriştina deyince akla bir sürü şey gelir ama bayramlar onun için gerçekten çok özel günlerdi. Bayramdaki gülümsemesi, neşesi ve bayram sofralarına verdiği önem bilinirdi. Bugün yine hepimizi toplamayı başardı" dedi.


PİRİŞTİNA'YI ANLATTILAR


Levent Piriştina daha sonra merhum başkan Ahmet Piriştina'yı anlatması için mikrofonu, torunu Damla Piriştina (10) ve yeğeni Selen Gülmen'e (12) verdi. Piriştina'yı anlatan ve ona olan hasreti dile getiren bir konuşma hazırlayan iki küçük kız, misafirlere de duygusal anlar yaşattı. İlk olarak konuşan yeğeni Selen Gülmen, onu hiçbir zaman görmemiş olsalar da onun her zaman iyi, mutlu ve yardımsever biri olduğunu bildiklerini anlattı. Gülmen, "Sevgili dayıcım ben seni göremesem de benim her zaman yanımda olduğunu biliyorum. Beni izlediğini, zor zamanlarımda elimi sımsıkı tuttuğunu hissediyorum. Seni anlatmaya başladığımızda kelimeler yetmiyor keşke yanımızda olsaydın da bu bayramı birlikte paylaşsaydık. Sen bizle, biz senle her zaman birlikte olacağız" dedi.Torunu Damla Piriştina ise şunları söyledi:

"Öncelikle dedem bir arada olduğumuzu görseydi çok sevinirdi. Çünkü o her zaman birlik ve beraberliğe önem verirdi. Dedeciğim ben seni tanımayı, seninle el ele yürümeyi, koşmayı, oyun oynamayı, seninle mutluluğumu paylaşmayı çok isterdim. Ben seni duyamasam da her akşam gökyüzüne bakıp seninle konuşuyorum. Çünkü beni duyduğunu biliyorum. Bana hangi dedeni daha çok seviyorsun diye sorduklarında içime hep bir üzüntü geliyor. Arkadaşlarımın karşısında ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Hiçbir zaman yüzünü görmesem de seni çok özlüyorum."

Daha sonra törene katılanlar, Piriştina'nın mezarına karanfiller bırakarak dua etti. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından, anma törenine katılanlara helva ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 12:11
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100