banner112

23 Nisan coşkusu Kültürpark’ta yaşandı

Konak Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kültürpark Ahşap Sahne’de bir şenlik düzenledi. Birçok etkinliğin yapıldığı şenlik eğlenceli anlara sahne oldu

23 Nisan coşkusu Kültürpark’ta yaşandı

Konak Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kültürpark Ahşap Sahne’de bir şenlik düzenlendi. Şenliğe Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Bulgaristan Pavel Banya Belediye Başkanı İsa Emin Besoğlu, Konak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasin Öztürk, Konak Belediyesi meclis üyeleri, semt merkezlerinde eğitim gören okul öncesi öğrencileri ve velileri katıldı. Kültürpark Ahşap Sahne alanında başlayan şenlikte renkli anlar yaşandı. Kurulan oyun alanında çeşitli oyunlar oynayan çocuklar, ikram araçlarına kendilerine özel hazırlanan yiyeceklerden de yedi. Alanın bir bölümünde Göztepe ve İsabey Semt Merkezi’nde eğitim alan çocukların hazırladıkları resimler sergilendi. Şenlikte ayrıca , Ukrayna ve Bulgaristan çocuk halk dansları grubu gösteri yaptı.

DÜNYADA İLK VE TEK

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, etkinliğin açılış konuşmasını yaptı. Etkinliğe katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Batur “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, dünyada bir ilk olarak, bir milli bayramı çocuklara adamıştır. Bayram, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Geleceği çocuklarda gören bir lider ve en önemli günde ulusal egemenliğimizin parlamenter sisteme geçtiği bugünde bu güzel bayramı armağan etmiş. Başka bir liderde, başka bir ülkede bunu görmeniz mümkün değil” dedi. Batur’un konuşmasının ardından şenlik, dans gösterileriyle devam etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 17:50
YORUM EKLE

banner101

banner100