23 Nisan coşkusu Aşık Veysel'e sığmadı

Bornova’da 23 Nisan coşkusu Cumhuriyet Meydanı’nından yürüyüş ile başladı.

23 Nisan coşkusu Aşık Veysel'e sığmadı

Bornova’da 23 Nisan coşkusu Cumhuriyet Meydanı’nından yürüyüş ile başladı. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na kadar yürüyen Bornovalılar burada Kıraç konseri ile coşkulu anlar yaşadı. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki Amfi Tiyatro tarihi anlara sahne oldu.

10 binin üzerinde Bornovalı Andımızı hep bir ağızdan okudu. Amfi Tiyatro’daki program Bornova Belediyesi Çocuk Korosu’nun konseri ile başladı. Ardından Livaneli Korosu ve Orkestrası sahnedeydi. Ünlü Sanatçı Kıraç ile birlikte coşku doruğa ulaştı. Başkan Olgun Atila, “Çocuklarımız için el ele verdik. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinde birleştik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun” dedi.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bornova’da coşkuyla kutlandı. Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan kortej yürüyüşü binlerce Bornovalının katılımıyla gerçekleşti. Mustafa Kemal Caddesi’nin Ay Yıldızlı Bayraklarla kırmızıya boyandığı yürüyüşte marşlar hep bir ağızdan söylendi. Motosiklet ve bisiklet guruplarının da renklendirdiği kortejde Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya; CHP İzmir Milletvekilleri; Kamil Okyay Sındır ve Atila Sertel ile CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ve İyi Parti Bornova İlçe Başkanı Galip Çukurlu da eşlik etti.

Kortej Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda son bulurken, Amfi Tiyatrodaki program, Bornova Belediyesi Çocuk Korosu’nun konseri ile başladı. Ardından Livaneli Korosu ve Orkestrası sahnedeydi. Karlı Kayın Ormanı, Özgürlük gibi yıllarca dillerden düşmeyen Livaneli şarkıları hep bir ağızdan söylendi. Bornovalıların Cumhuriyet coşkusu Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na sığmadı. 5 bin kişilik Amfi Tiyatro’ya 10 binin üzerinde Bornovalı geldi.


Kıraç hayranları Aşık Veysel’a akın etti


Daha sonra ise Çocuk Kalbim Seni Söyler Korosu ile birlikte Kıraç sahnedeydi. “Büyüklerimizin Ulusal Egemenlik, çocuklarımızın Çocuk Bayramını kutluyorum” diye Kıraç, Bornovalılara coşkuları ve ilgileri için teşekkür etti. Ünlü Sanatçı sevilen şarkılarını Bornovalılar için söylerken, gecenin en anlamlı tablosu ise Andımızın okunduğu sırada ortaya çıktı. Başkan Olgun Atila’nın kızı Ülkü Seda Atila, sahnedeki diğer çocuklarla birlikte ‘Andımız’ı okudu, Aşık Veysel Amfi Tiyatroyu dolduran binlerce Bornovalı da onlara eşlik etti. İzmir Marşı ile birlikte coşku iyice artarken, gece havai fişek gösterisiyle aydınlandı.

Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinde birleştik


23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayan Bornovalılara seslenen Başkan Olgun Atila, “Ülke olarak zor günler yaşıyoruz ama daha çok çalışarak, hep birlikte bu sıkıntıların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Çocuklarımız için el ele verdik. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinde birleştik. Sizler de bu alanları doldurarak Cumhuriyetimize, geleceğimize sahip çıkıyorsunuz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER