banner112

Şakir Süter'de geri sayım

Şakir Süter'de geri sayım
İzmir’de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 5 kategoride düzenlenen Şakir Süter Gazetecilik Yarışması'na başvurular 4 Ağusto Cuma günü sona erecek.

Haber/ Emre DÖKER

Bergama Belediyesi tarafından Bergamalı gazeteci-yazar merhum Şakir Süter anısına bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Şakir Süter Gazetecilik Yarışması başvuruları devam ediyor. Bergama Belediyesi’nin İzmir’de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve başarılı çalışmaları özendirip ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirdiği yarışma 5 ayrı kategoride; Haber (yazılı ve görsel), inceleme-araştırma, röportaj, karikatür ve fotoğraf alanında yapılıyor.
Yarışma, İzmir ve ilçelerindeki basın-yayın organlarında çalışan gazetecilerin 15 Temmuz 2016- 15 Temmuz 2017 tarihleri arasındaki çalışmalarını kapsıyor. Gazeteciler için Sarı Basın Kartı zorunluluğu ise bulunmuyor. Adayların çalışmalarını en geç 4 Ağustos 2017 Cuma günü saat 17.30’a kadar Bergama Belediyesi Basın Bürosu’na teslim etmesi veya posta yoluyla iletmesi gerekiyor.

TÖREN 27 AĞUSTOS'TA

Çalışmalar, başvuru sürecinin sonunda ön jüri ve büyük jüri tarafından değerlendirilecek. Şakir Süter’in ölüm yıldönümü olan 27 Ağustos 2017 Pazar günü düzenlenecek ödül töreninde beş kategorinin dışında ayrıca Bergamalı gazeteci merhum “Ahmet Ünaleroğlu Özel Ödülü , Bergama Belediyesi Özel Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve Basın Özgürlüğü Ödülü” verilecek. Yarışmaya katılmak isteyen adaylar detaylı bilgi ve başvuru formuna Bergama Belediyesi’nin resmi internet sitesi www.bergama.bel.tr “Kültür Sanat” kısmından ulaşabilirler.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 10:45
YORUM EKLE

banner97

banner96