Rüzgarla nefes kesen dans

Rüzgarla nefes kesen dans
Çeşme'de devam eden Kış Kupası yarışları yelkencilerin nefes kesen mücadelesine ev sahipliği yapıyor. İlçenin meşhur rüzgarıyla adeta dans eden sporcular madalya için ter döküyor

İzmir'in turizm cenneti Çeşme, yazın olduğu gibi kışın da deniz sporlarının gözdesi olmayı sürdürüyor. Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Çeşme'de düzenlenen ve yılın ilk ulusal turnuvası olma özelliğine sahip Kış Kupası'nda yarışlar tüm hızıyla devam ediyor. Kış Kupası’nda heyecan; geçtiğimiz hafta tamamlanan Laser ve Optimist sınıfı yarışlarının ardından bu kez de 420, 470, RS-X, RS-ONE ve Techno 293 sınıflarında yapılan yarışlarla sürüyor. Milli Takımlar Seçme Sistemi’ne de puan veren Kış Kupası’nda dereceye girerek ay-yıldızlı formayı terletme şansını da yakalamak isteyen sporcular, zaman zaman sertleşen koşullara rağmen büyük bir hırsla ter döküyor.

51 KULÜP YARIŞIYOR
İzmir’den Van’a kadar Türkiye’nin tüm bölgelerinde faaliyet gösteren 51 kulüpten 400’ün üzerinde sporcunun mücadele ettiği Kış Kupası’nda, 420, 470, RS-X, RS-ONE ve Techno 293 sınıflarında derece yapan sporcular ise ödüllerine bu hafta sonunda yapılacak ödül töreninde kavuşacak.
Önceki hafta yapılan yarışlar sonunda; İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, hakemler, antrenörler ve sporcuların katılımıyla gerçekleştirilen törende Laser sınıfında 8 kategoride 26 sporcu, Optimist sınıfında ise 4 kategoride 16 sporcuya ödül verilmişti.
Anıl DURAN
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 09:36
YORUM EKLE

banner97

banner96