Demirci Minnetler Yöresi Kiraz Festivali

Demirci Minnetler Yöresi Kiraz Festivali

Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.

Demirci Belediyesi tarafından organize edilen festival renkli görüntülere sahne olurken en iyi kiraz yarışmasında dereceye giren üreticiler ödüllendirildi.

Beş kişilik jüri heyeti, 55 kiraz üreticisinin kirazlarının kalibresi, lezzeti ve rengini puanlayarak ilk 3'e girmeye hak kazanan kirazları belirledi.

Yarışmada Musa Maden birinci, Yusuf Kaya ikinci ve Tevfik Erdem üçüncü oldu.

Demirci Belediyesi dereceye girenleri ödüllendirilirken, Demirci Ziraat Odası da 20 kiraz üreticisine zirai ilaç ve ağaç bakım ürünü hediye etti.

Festivalde, Mahmutlar Halk Oyunları ekiplerince yöresel oyunlar oynandı, halk konseri verildi, katılan vatandaşlara yemek ikram edildi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, yaptığı konuşmada, ilçeleri için çok önemli olan festivali geleneksel hale getirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Gelecek yıllarda da bu organizasyon devam edecek. Bu bölgelerimizde yetişen bu kirazın kalitesi ve lezzeti hiçbir yerde yok. Demirci ve Minnetler yöresinde yetişen kirazımızın daha iyi tanıtılması için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Selendi yolumuzun ilk 10 kilometresinin yapımı tamamlandı. 3 yıl içerisinde bu yol tamamlandığında A1 standardında 12 metre genişliğinde bir yolumuz olacak. Biz liderimizden, Cumhurbaşkanımızdan şu talimatı aldık, 'Şehir’de ne varsa köyde de o olacak'. Bunun için çalışıyor, bunun için mahallelerimize yatırımlarımızı sürdürüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 14:02
YORUM EKLE

banner92