Bu kez çocuklar için oyun evi tasarladı

Banu Yoldaş, kullanılmayan negataskopları dekoratif gece lambasına dönüştürmesinin ardından, bu kez de hastanenin kreşinde eğitim gören çocuklar için bir oyun evi tasarladı.

Bu kez çocuklar için oyun evi tasarladı

İzmir'deki Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Doç. Dr. Banu Yoldaş, kullanılmayan negataskopları dekoratif gece lambasına dönüştürmesinin ardından, bu kez de hastanenin kreşinde eğitim gören çocuklar için bir oyun evi tasarladı.

Göğüs cerrahı Doç. Dr. Banu Yoldaş, daha önce hastanede kullanılmayan negataskopları dekoratif gece lambasına dönüştürdü. Doç. Dr. Yoldaş, bu kez hastanenin kreşinde eğitim gören çocuklar için kolları sıvadı ve onlar için bir oyun evi tasarladı. Dr. Banu Yoldaş'ın hastanede kullanılmayan, eski mobilya ve çeşitli aksamları kullanarak tasarladığı oyun evi, çocuklar ve ebeyvenlerini sevindirdi.

Kreş bahçesine yapılan oyun evi; hastane yönetiminin, sağlık çalışanları ve ebeveynlerin katıldığı mini bir açılışla, kutlama eşliğinde çocuklara hediye edildi. Heyecan ve mutlulukla oyun evini keşfetmeye koyulan çocuklar, keyifli zaman geçirdi.Hastanede kullanılmayan ve atıl durumda olan eski mobilyaları kullanarak, hastane çalışanlarının çocuklarına hizmet veren kreş bahçesine bir oyun evi yapan Doç. Dr. Banu Yoldaş, "Uzun bir süredir aklımda olan bir plandı. Benim için çok keyifli geçen bir süreçti. Boş zamanlarımda, hatta bazen hafta sonu bu işe özel mesai yarattım. Sonuç hem beni hem de çocukları çok mutlu etti. Çocuklar için bir şey yapmış olmak çok güzel ve keyifli. Oyun evinin yapım aşamasında ailemden özellikle de babamdan çok destek gördüm. Ona da yardım ve desteği için çok teşekkür ediyorum" dedi

Hastane kreşi için yaptığı katkı için Doç. Dr. Banu Yoldaş'a teşekkür eden Başhekim Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver Yalnız, "Oyun oynamak çocuğun doğasında var olan ve gelişimi için çok önemli olan bir faktör. Bahçeye yapılan bu oyun evi, çocuklarımız için yeni bir keyif mekânı ve oyun yaratma olanağı olacak. Miniklerin mutluluğuna vesile olan meslektaşıma ve emeği geçen herkese bu değerli hediye için çocuklarımız ve hastane adına teşekkür ediyorum" diye konuştu. DHA

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 14:20
YORUM EKLE