İzmirlilere ağır hakaret

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın annesi olduğu iddia edilen Zekiye Çomaklı'nın İzmirliler ile ilgili skandal sözleri tepkilere neden oldu. İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, savcıları göreve davet etti.

Bugün sosyal medya üzerinden yayılan, Erzurum şivesiyle konuşan bir kadına ait görüntüler ortalığı karıştırdı. 1,5 dakikalık kayıt boyunca İzmir’e, İzmirliler’e ağır hakaretler ve küfürler eden kadın büyük tepki çekti. İsminin “Zekiye Çomaklı” olduğu öğrenilen kadının, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın da annesi olduğu iddia edildi.

Zekiye Çomaklı, 1,5 dakikalık o skandal video kaydında, dünyanın birçok yerinde Hristiyan ile Yahudilerin ezan dinleyip, Kuran okuyarak korona virüse karşı mücadele ettiğini anlatarak, "Bizim İzmir'deki dinsiz, imansız anladık gavursunuz, tamam ama gavur olunur da gardaş bu kadar mı namussuz gavur olunur? Bu kadar mı haysiyetsiz gavur olunur, azıcık efendi gavur olun" ifadelerini kullandı.

Dervişoğlu: Peşini bırakmayacağım

Çomaklı'nın İzmirlileri hedef alan sözlerine sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da sesiz kalmadı. Dervişoğlu, “Bir İzmir Milletvekili olarak buradan suç duyurusunda bulunuyor ve savcıları göreve çağırıyorum. Gerekli resmî müracaat ilgili makamlara ulaştırılacaktır. Başta İzmir’de yaşayan Erzurumlu hemşehrilerim olmak üzere tüm İzmirlileri bu kadın hakkında işlem yapmaya davet ediyorum” açıklamasını yaptı. Dervişoğlu, “İzmirlileri, ahlaksız, gavur ve namussuz diye nitelendiren bu Zekiye Çomaklı ile Anadolu ve Atatürk Üniversitesinde rektörlük yapan oğlu ve yakın akrabasının peşini bırakmayacağım. Beni, helal oylarıyla vekilleri olarak meclise gönderen İzmirli hemşehrilerime sözüm ve ahdım olsun” dedi.

İzmir düşmanlığı

Bir tepki de CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç'tan geldi. Kılıç, "İzmir düşmanlığı da bulaşıcı galiba. Koronadan daha tehlikeli bir virüse kapılmış beynine hayatı boyunca hiç oksijen gitmemiş derhal karantinaya alınıp oksijen tüpüne bağlanmalı.. Kendisi ile Yakın temasta bulunanları da gözden geçirmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Çıray dava açacak

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise Zekiye Çomaklı hakkında dava açacağını bildirdi. Çıray, "Hem bir İzmirli olarak bize hakaretten, hem de kamu barışı aleyhine davrandığı için TCK Md 216'dan hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Suç duyurusu için kendisinde vekâletim olan değerli arkadaşım Avukat Murat Ergun'dan rica ettim" dedi.

Tacettin Bayır'dan tepki

Videoya bir tepkide CHP İzmir milletvekili Tacettin Bayır'dan geldi. Bayır "Bu tahrik edici, kin ve nefret ifadelerini kullanan şahsın adı; Zekiye Çomaklı imiş.  Nedir derdiniz ? Niçin bu ayrıştırıcı söylemler? Yetmedi mi bu ülkeyi kutuplaştırdığınız? Buradan, bu şahısla ilgili yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı belirtmek istiyorum.  Sizin gibi düşünenlere inat, Musfata Kemal ATATÜRK'ün kurduğu bu coğrafyada, aynı vatan toprağı üstünde hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

Zekiye Çomaklı ile ilgili herhangi bir işlem yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Zekiye Çomaklı’nın oğlu olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da iki gün önce 4 yaşındaki oğlu Poyraz’ın koronavirüs nedeniyle evdeki kıyafetleri toplayıp banyoda yakmaya çalıştığı görüntülerle gündeme gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gavur izmirleee
Gavur izmirleee - 2 ay Önce

Allah senin canını alsın şu elimdeki telefona versin aminnnnn

Nergiz öden
Nergiz öden - 2 ay Önce

Ne oldu izmirlilerin aydınlık yüzlerimi seni rahatsız etti ATATÜRK ‘ün izinde olmalarımı

Neşe tetik
Neşe tetik - 2 ay Önce

İzmirli olmaktan gurur duyuyorum benim dinimi sorgulamaya kimsenin haddi değil ben sizden daha müslümanım ve ezana saygım var.ama sonuna kadar da Atatürkçü bir cumhuriyet kadınıyım.Savcıları göreve davet ediyorum

Vildan Köymen
Vildan Köymen - 2 ay Önce

Yazıklar olsun senin gibi sevgisiz ,ayırımcı, tek bildiği hakaret ,küfür olan insanlara, insan olmak dindar olmaktan da önemlidir, boşuna dua etme ,önce insan ol...

Temel Çakaloz
Temel Çakaloz - 2 ay Önce

Bu Virüs olayı özellikle yaşlı insanlarımızı bir çeşit psikolojik travmaya sokmuştur . Bu olayı fazla önemsemeyelim diyorum.

SIRADAKİ HABER

banner92