İzmir'de çöken binada; 1 ölü, 1 yaralı

İzmir'in Konak ilçesinde eski bir binada yağmurun da etkisiyle çökme meydana geldi. İçeride bulunan 2 kişiden biri çıkartılıp hastaneye kaldırıldı. Enkaz altında kalan diğer kişinin cansız bedenine 9 saatlik çalışma sonrasında ulaşıldı.

İzmir'in Konak ilçesinde eski bir binada yağmurun da etkisiyle çökme meydana geldi. İçeride bulunan 2 kişiden biri çıkartılıp hastaneye kaldırıldı. Enkaz altında kalan diğer kişinin 9 saatlik çalışma sonrası cansız bedenine ulaşıldı.


İkiçeşmelik semtindeki 940 Sokak 6 numaradaki, 3 katlı eski bir binanın arka tarafında, sağanak yağmurun da etkisiyle çatı ve duvarların bir bölümü çöktü. Olay yerinde itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Çökme sırasında binanın içinde bulunan ve hurdacılık yaptıkları belirtilen 2 kişiden biri kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Enkaz altında kaldığı belirtilen diğer kişinin kurtarılması için 9 saat çalışıldı.

Enkaz altından cesedi çıkarılan İbrahim Yardım'ın cenazesi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Öte yandan, AFAD ve İzmir Büşükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri arama kurtarma çalışmalarına son verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 12:10
YORUM EKLE