İtalya'da köprü çöktü: Onlarca ölü var

İtalya'nın Cenova kentinde üzerinde otoyol bulunan bir köprü çöktü. İlk gelen bilgilere göre onlarca kişi yaşamını yitirdi.

İtalya'da köprü çöktü: Onlarca ölü var

İtalya'nın Cenova kentinde üzerinde otoyol bulunan bir köprü çöktü. İlk gelen bilgilere göre onlarca kişi yaşamını yitirdi.İtalyan medyasından alınan haberlere göre, İtalya 'nın Cenova şehrinde A-10 otoyolu üstünde bulunan Morandi Köprüsü şiddetli fırtına sırasında çöktü. İtalyan polisi Twitter'dan yaptığı açıklamada fırtınada çöken köprü nedeniyle onlarca kişinin kayıp olduğunu açıkladı. Görgü tanıkları ise en az 10 aracın köprü yıkıntılarının altında olduğunu söyledi. İtfaiye yetkilileri AP'ye yaptığı açıklamada köprünün yıkılmasının ardından gaz hatları ilgili endişeli olduklarını söyledi.

https://youtu.be/ALCuibIaD-8

'ÇOK BÜYÜK BİR TRAJEDİ'


İtalya Ulaştırma Bakanı Danilo Toninelli, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Neler yaşandığını büyük bir endişeyle takip ediyorum. Genoa, çok büyük bir trajedi yaşadı gibi görünüyor" dedi.

Polcevera Viyadükü olarak da bilinen köprünün inşaatı 1962'de başladı ve 1968'de tamamlandı. 1100 metre uzunluğundaki yapının, şimdiye kadar Avrupa'da inşa edilen ilk kablolu beton köprü olduğu söyleniyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER