İtalya'da karantina günleri

Korona virüs salgını nedeniyle karantinaya alınan İtalya'da çekilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu. İnsanların, balkonlara çıkıp hep bir ağızda şarkılar söyleyerek salgınına karşı direnmeye çalıştığı görülüyor.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle şu ana kadar 4 bin 600'ün üzerinde insan yaşamını yitirdi. Tüm dünyada büyük panik yaratan ölümcül virüsün Çin'den sonra en çok can aldığı İtalya'da ise bilanço her geçen gün ağırlaşıyor. Ülkede, Kovid-19 nedeniyle ölü sayısı 1016'ya yükseldi. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ise yayınlanan kararnameyle ülkenin karantina altına alındığını duyurdu.

Müzikle moral buluyorlar

Koronavirüs sebebiyle karantinada bulunan İtalya'nın Napoli kentinde yaşayanlar, balkonlara çıkıp birlikte ritim tutarak 'pes etmeyin' diye bağırdı. Napoli ve çevresinde koronavirüs sebebiyle evlerinden çıkmayan İtalyanlar, balkonlardan karşılıklı şarkı söyledi. Futbol maçlarında söyledikleri şarkıyı karantina günlerine uyarlayan Napoli halkı, 'Evde kalacağız. İnsanlar asla pes etmeyecek, hadi Napoli'ye gel' diyerek ritim tuttu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER