banner112
banner111

Aliağalılar ‘cürufa hayır’ dedi

Aliağa’da planlanan cüruf bertaraf tesisi halkın katılım toplantısında ret yedi. ALÇEP’in de katıldığı toplantıda “Aliağa dünyanın çöplüğü değildir” pankartı açıldı.

Haber / Didar DEMİRCİ

Çevre kirliliği sınırlarının aşıldığı İzmir’in Aliağa ilçesinde yapılması planlanan Batı Ege ve Güney Marmara Endüstriyel Atık (Cüruf) Bertaraf Tesisi projesi, ÇED sürecinin en önemli aşaması olan Halkın Katılım toplantısında ret yedi. Projeye ilişkin gazetemize değerlendirmede bulunan Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Emine Helil İnay Kınay, Aliağa’nın çevresel yük kapasitesini doldurduğunu söylerken; Foça Çevre ve Kültür Platformu (FOÇEP) Sözcüsü Bahadır Doğutürk, “Aliağa’nın kirliliği zaten kendine yetiyor. Bir de dışarıdan buraya endüstriyel atık getirmek ciddi sorunlar doğuracaktır” dedi.

EN AZINDAN DAĞLARIMIZI RAHAT BIRAKIN

Halkın katılım toplantısının tamamlanmasına müsaade etmeyen vatandaşlar, Aliağa’daki çevre kirliliğine dikkat çekti. Aliağa’daki sanayi faaliyetlerinin arıcılığı ve tarım faaliyetlerini olumsuz etkilediğini söyleyen vatandaşlar, “Zehir solumak istemiyoruz” diye slogan attı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100