Türkiye'nin tatlı sektöründeki devlerinden olan Tatbak Grup Şirketleri, büyük ortak Zeki Doruk ile diğer ortak İsa Albayrak arasında çıkan anlaşmazlıklar nedeniyle sarsıntı yaşıyor. İstanbul Anadolu Adliyesi'nde ticari dava açan Albayrak, şirketten ayrılmak ve ortaklık payını almak amacıyla harekete geçti.

Rusya petrol vanalarını 6 ay kapatıyor! Akaryakıt fiyatları uçabilir Rusya petrol vanalarını 6 ay kapatıyor! Akaryakıt fiyatları uçabilir

Yönetim Kurulu Değerlendirmesi ve Kayyum Atanması

Yürütülen dava dosyasında, yeminli mali müşavir raporuyla Tatbak Grup Şirketleri'nin yönetim kurulu başkanı Zeki Doruk'un usulsüz şahsi malvarlığı edindiği ve şirketi zarara uğrattığı tespit edildi. Bu durum üzerine İsa Albayrak, avukatı aracılığıyla şirketlere kayyum atanması talebinde bulundu.

Mahkeme değerlendirmesi sonucunda, Zeki Doruk'un şirketi zarara soktuğu belirtilerek Tatbak Grup Şirketleri'ne kayyum atanmasına karar verildi. Bu kararla birlikte, Tatbak Gıda ve Tatbak Mağazacılık şirketleri yönetim kurulu başkanı Zeki Doruk'un şirket mal varlığı üzerindeki yetkileri kayyum onayına bağlandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ