Olay, saat 16.30 sıralarında Kangırlı köyünde meydana geldi. Bölgede hayır çeşmesi için kazı çalışması yapıldığı sırada toprak kayması meydana geldi. Kazı çalışması sırasında bazı kişilerin toprak yığınları altında kaldığı iddia edildi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma, sağlık, AFAD ve AKUT ekibi sevk edildi. Göçük altında kalan kişilerin kurtarılması için çalışmalar sürdürülüyor.

GÖÇÜK ALTINDA KALAN İKİ KİŞİ SAĞ KURTARILDI

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde hayır çeşmesi için su yolu kazısı yapıldığı sırada meydana gelen toprak kaymasında üç kişinin göçük altında kaldığı belirlendi. Yapılan araştırmada toprak yığını altında kalanların Refik Bilgiç, Tahir Ödemiş ve Sefer Arslan olduğu öğrenildi.

İtfaiye aracı ile motosiklet çarpıştı İtfaiye aracı ile motosiklet çarpıştı

Olay yerine gelen İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, AKUT Arama Kurtarma Derneği, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından ilk olarak toprak yığını altından Refik Bilgiç çıkarılarak Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Göçük altında kalan Tahir Ödemiş ise olaydan 3.5 saat sonra ekiplerin çalışması sonucu çıkarıldı. Ödemiş, ilk müdahalenin ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

BİR KİŞİ MAHSUR

Göçük altında kalan Sefer Arslan'ı kurtarma çalışmaları sürüyor. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Lapseki Kaymakamı Emre Öztürk, Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, olay yerine gelerek kurtarma çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak: DHA