banner135

Tayfun Korkut 3 yıl sonra geri döndü

Almanya Bundesliga ekibi Hertha Berlin, sezon sonuna kadar takımın başına Tayfun Korkut'u getirdi. Korkut, son olarak Stuttgart'ı çalıştırmış ve 7 Ekim 2018'de görevden ayrıldıktan sonra hiçbir takımına başına geçmemişti.

Tayfun Korkut 3 yıl sonra geri döndü

Almanya Bundesliga’da 13. hafta sonunda 14 puanla 14. sırada yer alan Hertha Berlin, Pal Dardai’nin görevine sona verip takımın başına Tayfun Korkut’u getirdi! 47 yaşındaki Türk teknik direktörün sezon sonuna kadar anlaşma yaptığı açıklandı.

Yapılan transferler ve yatırımın ardından Avrupa kupalarına katılmayı hedefleyen Başkent ekibinin bu hamlesi Almanya’da sürpriz olarak görüldü.

Sportif direktör Bobic, anlaşmanı duyurdukları resmi siteye yaptığı açıklamada, “Tayfun Korkut ile takıma yeni itici güç eklemek istedik. Tayfun, daha önce bir takımı sadece istikrara kavuşturmakla kalmayıp, titiz ve tutkulu çalışmasıyla geliştirebileceğini gösterdi” dedi.

Tayfun Korkut kariyerinde daha önce Türkiye A Milli Futbol Takımı yardımcı antrenörlüğünün yanı sıra Hannover, Kaiserslautern ve Stuttgart’ta çalıştı. Ayrıca 12 maç için Leverkusen’in geçici antrenörü oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100