Sarıca yerliden yana

Milli Takım ve Pınar Karşıyaka'nın Başantrenörü Ufuk Sarıca, yabancı kuralının 5'ten 4+1'e düşmesi gerektiğini yineleyip, "Maçta son topları kullanacak Türk oyunculara ihtiyacımız var" dedi

Sarıca yerliden yana

Haber/Levent Arıöz

Milli Takım ve Pınar Karşıyaka'nın Başantrenörü Ufuk Sarıca, Basketbol Süper Ligi'nde 4+1 yabancı kuralı uygulanması isteğini yineledi ve "Son topları atacak Türk oyunculara ihtiyacımız var" dedi. Takımların başa baş giden maç sonlarında 5 yabancıyla oynadıklarına işaret eden Sarıca şunları söyledi: "Paraların düşeceğini hepimiz biliyoruz. Bu durumda kalitesiz yabancılar getireceğimize, fırsat yaratıp yerlilere şans verelim. Takımlar sıkışınca maçın ktitik anlarını 5 yabancıyla oynuyor, basketbolumuzun ise son topları kullanacak yerlilere ihtiyacı var. Bu nedenlerle 4+1 formülünden yanayım." Sarıca Pınar Karşıyaka'da iskeleti korumaya çalışacaklarını da ifade edip, "Henüz bütçemiz belli değil. Önümüzdeki günlerde bütçeyle birlikte harekete geçeriz. Geçen sezon iyi iş yapan kadromuza bir-iki takviye yapmayı planlıyoruz."

Kulüpler 5 yabancı istiyor

Öte yandan TBF Ligler Direktörlüğü, BSL kulüpler yetkilileri ile zoom üzerinden yeni sezonla ilgili toplantı yaptı. Toplantıda yabancı sayısı da tartışıldı, Darüşşafaka, Telekom ve Teksüt Bandırma 4, Karşıyaka ve TOFAŞ 4+1 için görüş belirtti, Bahçeşehir Koleji 4+1'in gelecek sezondan itibaren uygulanmasını isterken diğer temsilciler 5 yabancıdan yabancıdan tercih yaptı. TOFAŞ 3 yabancıyla da oynayabileceklerini ama önemli olanın mali kriterlerin uygulanması olduğunu ifade etti. TBF ligin 18 Eylül'de başlaması için çalışmaların yapıldığını bildirdi, buna karşılık kulüpler özellikle Amerikalı oyuncuların uçuş yasaklaması nedeniyle geç gelebileceği gerekçesiyle başlangıç tarihinin Ekim ayı başı olmasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92