Milli Olimpiyat Komitesi'nden Başkan Olgun Atila'ya Şeref Diploması

Milli Olimpiyat Komitesi'nden Başkan Olgun Atila'ya Şeref Diploması

Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi’nce 2016 yılında Ege Yılın Spor Adamı seçilen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’a bir ödül de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nden geldi. Başkan Atila, kente kazandırdığı yeni spor tesisleri ve spor kulüplerine olan yaklaşımı ile Sportif Fair Play Kariyer Dalı’nda Şeref Diploması’na layık görüldü. Başkan Atila, böylesi ödüllerin kenti daha ileriye taşıma noktasında motivasyonlarını arttırdığını vurguladı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi’nce 2016 yılında Ege’de Yılın Spor Adamı seçilen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, spor dalında bir önemli ödülün daha sahibi oldu. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu tarafından belirlenen Türkiye Fair Play Ödülleri'nin 2017 yılı kazananları düzenlenen basın toplantısında açıklanırken, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila Sportif Fair Play Kariyer Dalı’nda Şeref Diploması almaya hak kazandı. Atila’nın bu özel ödüle, Bornova Stadı ve Atatürk Spor Kompleksi gibi iki önemli tesisi kente kazandırması ve özellikle İzmir futbolunun yıllar sonra yükselişe geçmesinde üstlendiği rol nedeniyle layık görüldüğü açıklandı.

Hizmet yolunda motivasyonuz artıyor

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi gibi önemli kurum tarafından böylesi bir ödüle layık görülmesinin kendisi için büyük mutluluk ve gurur kaynağı olduğu söyledi. “Bizler halkımıza hizmet için bu görevlerdeyiz” diyen Başkan Atila, böylesi ödüllerin kenti daha ileriye taşıma noktasında motivasyonlarını arttırdığını vurguladı. Spor alanında yaptıkları yatırım ve çalışmalarla tüm İzmir kulüplerinin yanında olmaya gayret ettiklerini belirten Başkan Atila, “Bizim için en büyük mutluluk kulüplerimiz daha iyi yerlerde olması, çocuklarımızın gençlerimiz daha iyi şartlarda spor yapması. Bizi bu ödüle layık gören Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bu şeref Bornova’nın” diye konuştu.

Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ve komisyon üyeleri katılımayla gerçekleştirilen toplantıda, jürinin Sportif Fair Play Davranış Dalı, Sportif Fair Play Kariyer Dalı ve TMOK Toplumsal Fair Play Ödül Sahibi dallarında ödüle layık gördüğü isimler ve takımlar şöyle:

SPORTİF FAİR PLAY DAVRANIŞ DALI

Büyük ödül

Valerios Leonidis

Şeref diploması

Fenerbahçe ve Galatasaray kadın voleybol takımları ile Batuhan Erikli

Kutlama mektubu

Devrim Şahin, Trabzon İMKB Kız Meslek Lisesi Futsal Takımı ve Nil Çokgezen

SPORTİF FAİR PLAY KARİYER DALI

Büyük ödül

Salih Bora

Şeref diploması

Ampute Futbol Takımı ve Olgun Atila

Kutlama mektubu

Birsel Vardarlı Demirmen, Yasemin Horasan ve Şemsi Keser

TOPLUMSAL FAİR PLAY ÖDÜLÜ

Büyük ödül

Kamber Baykal

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER