KSK Token kazandırdı!

Karşıyaka Spor Kulübü ve Bitci Teknoloji tarafından hayata geçirilen taraftar token projesinde kulüp 5 milyon 50 bin liralık gelirin sahibi olurken, yeşil-kırmızılı taraftarlar ise kazancını 19’a katladı 

KSK Token kazandırdı!

Dünyadaki birçok teknolojik yenilik ve değişimi yakından takip eden Karşıyaka Spor Kulübü’nün Bitci Teknoloji iş birliğiyle hayata geçirdiği taraftar token projesiyle ciddi bir gelirin sahibi oldu. KSK Token sayesinde kulübün kasasına 5 milyon 50 bin TL girerken yeşil-kırmızılı taraftarlar ise kazancını 19’a katladı ve bu işbirliği sayesinde ciddi bir gelirin sahibi oldu. KSK tokene destek veren taraftarlarla birlikte Igor Duric’in borcu ödendi ve FIFA’daki son borç dosyası da kalktı.   

“En çok biz üzüldük” 

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, futbol ve voleybolda sezon değerlendirmesi yaparken, basketbolda ise FIBA Şampiyonlar Ligi 8’li finalleri öncesi açıklamalarda bulundu. Futbolda sezonu istedikleri yerde kapatmadıklarını belirten Büyükkarcı, “Maalesef istediğimiz gibi bir sezon geçirmedik. Tüm yönetim olarak çok emek verdik ama en az taraftarlarımız kadar çok üzüldük. Bu sene en büyük gücümüz taraftarlarımızdan yoksun olarak mücadele ederken bir taraftan korona belasıyla uğraşırken diğer taraftan da maalesef iç dinamiklerimizden zarar gördük. Bunları zamanı gelince tüm detaylarıyla Karşıyaka kamuoyuna açıklayacağım” dedi.   

“Kimse kendini genel kurulun üzerinde görmesin” 

Son dönemde sıkça konuşulan transfer yasağının lafla kalkmayacağını belirten Büyükkarcı, “Yönetime geldiğimizden beri ne kadar borç ödediğimiz, FIFA ve FIBA dosyalarımızı nasıl kaldırdığımız, onların dışında da futbola konu olan borçları hala ödemeye devam ettiğimiz ortadadır. Benim verdiğim söz de ortadadır. Çorbada tuzu olmayanlar şimdi sofrada yer bulmaya çalışıyor. Zannetmesinler ki bu Karşıyaka kamuoyunun gözünden kaçıyor. Her şeyin konuşulacak yeri vardır. Kimse kendini genel kurulun üzerinde görmesin” diye konuştu.  

Basketbolda istediğimiz yerdeyiz

Basketbol konusunda da sezon başında hedefledikleri yerde olduklarını belirten Büyükkarcı şu değerlendirmeyi yaptı: “Sezon başı ligde ilk 3’ü, Avrupa’da son 8’i hedeflemiştik. Taraftarlarımızdan yoksun bir şekilde buraya geldik. Bundan sonra daha da ilerleyeceğimizi söyleyebiliriz. Avrupa Şampiyonlar Ligi F8 çok denk takımların mücadelesi şeklinde geçecek. İlk turda elenmemiz de kupayı almamız da sürpriz kabul edilmemeli. En önemli hedeflerimizden biri Avrupa kupasını müzemize getirmektir. Voleybol takımımız için emeği geçen başta şube başkanımız Serkan Ergüven olmak üzere, tüm yönetim kurulumuza, teknik ekibimize ve oyuncularımıza Play-Off için teşekkür ederiz. Heyecanımızı kaybetmeden yeni sezonda da Sultanlar Ligi’ne çıkmak için savaşımız sürecektir.”  


 

YORUM EKLE

banner97

banner96