Kaf Kaf'tan vergi borcu için atak

Futbol şubesini Folkart Yapı, basketbolu Yaşar Holding'e devretmeye hazırlanan Karşıyaka yönetim son gelişmeleri bu hafta mali genel kurulda camiayla paylaşacak.

Kaf Kaf'tan vergi borcu için atak

Kulübün geçmiş dönemde bozulan vergi yapılandırmasıyla ilgili Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı ve Başkan Vekili Gökhan Şensan, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Karşıyaka'da Başkan Turgay Büyükkarcı ve Başkan Vekili Gökhan Şensan, kulübün geçmiş dönemde bozulan vergi yapılandırmasıyla ilgili İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Kaf-Kaf, yeni çıkan torba yasa kapsamında gelen aftan yararlanıp hem vergi hem de 2014 yılında düzenlenen yapılandırılması geçen yıl bozulan Sosyal Güvenlik Kurumu borçlarını yeniden taksitlendirmek istiyor. Yeşil-kırmızılılarda eski yönetimin yönlendirme hatası nedeniyle Çiğli Vergi Dairesi'nin, kulüp gelirlerinden vergi yapılandırmasına mahsuben 2021 yılına kadar önceden tahsilat yaptığı ortaya çıkmıştı.

Spor Toto gelirlerinden otomatik olarak kesilen bu para diğer alacaklı kurumlara yönlendirilmediği için SGK anlaşması bozulmuş, Yamanlar Vergi Dairesi ve Karşıyaka Vergi Dairesi'ne geçmiş ve güncel borç ödenemediğinden kulübe faiz yükü binmişti. Çiğli Vergi Dairesi'ne 1.8 milyon TL erken ödemesi bulunan Karşıyaka, bu parayı diğer vergi dairelerine yönlendirip ardından borçlarını yeniden taksitlendirmeyi talep ediyor. Eski futbolcularından Banahene'ye perşembe gününe kadar yaklaşık 300 bin TL ödemediği takdirde FIFA tarafından amatör kümeye düşürelecek Kaf-Kaf'a 1912 Karşıyaka Derneği, 5 bin TL'lik katkı sağlama sözü verdi.

Pınar Karşıyaka sezonu bitiriyor


TAHİNCİOĞLU Basketbol Süper Ligi'nde son haftalardaki performansıyla ligi 10'uncu sırada tamamlayıp yeni sezonda yine Avrupa arenasında yer almayı garantileyen Pınar Karşıyaka, sezonun finalini bugün evinde yapacak. Kaf-Kaf, kendisi için sezonun son maçında Banvit'i ağırlayacak. Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda saat 13.00'te başlayacak mücadelenin bilet fiyatları 20 TL olarak belirlendi. Anneler Günü'ne denk gelen karşılaşmada salona annesiyle birlikte gelen taraftarlar 1 hediye bilet kazanacak. Ligde son 9 maçtan 6 galibiyet çıkaran Kaf-Kaf, 29. haftayı 12, Play-Off oynamaya hazırlanan Banvit ise 17 galibiyetle geçti.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER