banner112
banner111

İzmirli Kick Boksçular dünyayı salladı

İtalya Venedik'te 15-23 Ekim tarihlerinde düzenlenen Kick Boks Büyükler Dünya Şampiyonası'na 69 ülke ve 2000'in üzerinde sporcu katıldı. Antrenör İsam Akgül, Umut Norgaz'ın yönetiminde turnuvaya katılan 6 İzmirli sporcudan 5'i madalya ile kente döndü.

İzmirli Kick Boksçular dünyayı salladı

Umut Fight spor kulübünden Büşra Demirayak ve İMHAD Spor Kulübü'nden Yunus Emre Batan ve Fıght Academy'den Ali Koyuncu dünya ikincisi olmayı başardı. Umut Fıght Spor Kulübü boksörü Kübra Aksoy ve Metropol Spor Kulübü'nden Nuri Çınar da 3.'lükle turnuvayı kapattı.Milli Takım ise toplamda 8 altın, 14 gümüş ve 20 bronz olmak üzere toplamda 42 Madalya ile şampiyonayı tamamladı.

MADALYA AVCILARI

Derece alan sporcular şu şekilde: Altın madalya: Nagihan Kalyoncu, Zehra Doğan, Nazım Çelik, Salih Samet Oruç, Emine Arslan, Dilara Keleş, Duygu Turan, Cebrail Gençoğlu. Gümüş Madalya:

Faysal Sılıv, Fatmahanım Gökçe, Kadir Yıldırım, Turgut Dağdağan, Bilal Dural, Hayriye Türksoy Hançer, Yusuf Açık, Metin Yürük, Şeymanur Canpolat, Sena Amine Nur Özgen, Hakan Koç. Bronz madalya: Sultan Zilan, Hasan Zilan, Mensure Karadayı, Kübra Kocakuş,Feyzanur Azizoğlu, Ali Gürbüzcan, Gülsüm Özen, Asuman Cığlıoğlu, Güler Topuz, Seyit Ay, Bedirhan Ersayar, İsmail Kale

, Beyza Aydın, Kerem Öz, Davut Kaya, Recep Men, Fatmanur Karaöz, Ceren Kaçar.

YORUM EKLE

banner101

banner100