Dünya Kupası'nı namağlup alacağız

Son Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı'nın kaptanı Osman Çakmak, namağlup unvanlarını koruyarak Dünya Kupası'nı ülkelerine getirmek istediklerini söyledi.

Dünya Kupası'nı namağlup alacağız

Son Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı'nın kaptanı Osman Çakmak, namağlup unvanlarını koruyarak Dünya Kupası'nı ülkelerine getirmek istediklerini söyledi. Osman, 24 Ekim'de Meksika'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın hazırlıklarını Bolu'da sürdürdüklerini ve çalışmaların çok iyi gittiğini belirtti.

Organizasyona 28 ülkenin katılacağını ifade eden Osman, "Biz bu işlere bazı ülkelerden sonra başladık ama lider ülke olduk" dedi. Osman, dünya genelinde Ampute Milli Takımı'na destek verenlerin üzülmediğini aktararak, "Dünya üçüncülüğü, Avrupa ikinciliği ve ev sahipliğini yaptığımız turnuvada Avrupa şampiyonu olduk. Turnuvayı namağlup bitirmemiz bizim için çok mutluluk vericiydi" diye konuştu.

Gol yemezsek şampiyonuz


Milli futbolcu Osman, Dünya Kupası'nı da namağlup kazanmak istediklerini anlatarak, şunları kaydetti: "Bunun için hocalarımız bizlere eksiklerimizi anlatıyor. Avrupa Şampiyonası'nda bir gol yedik. Dünya Şampiyonası'nda yarı final karşılaşmasında bir gol yedik ve şampiyon olamadık. İnşallah onlardan ders çıkararak çalışıyoruz. Hocamız Avrupa Şampiyonası'ndan sonra kadroyu biraz daha gençleştirip, bu işe artık konsantre olmuş. Bizler de hocalarımızın vermiş olduğunu sahada uygulayabilirsek, öncelikli olarak gol yemezsek şampiyon oluruz."
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7