banner112

Douglas son anda olmadı

Beşiktaş’ta kadro dışı kalan Brezilyalı sağ bek Douglas'ı, transfer döneminin son gününde Göztepe istedi ancak transfer gerçekleşmedi.

Douglas son  anda olmadı

Geçtiğimiz sezon başında Sivasspor'dan Beşiktaş'a dahil olan ancak yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takımdan uzak kalan Douglas uzun süredir takımdan ayrı olarak antrenman yapıyordu. 30 yaşındaki futbolcuyu Göztepe ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor da isterken, Douglas Beşiktaş'ta kalmayı tercih etti. Douglas, Beşiktaş yönetimi ile yaptığı görüşmede, "Oynamasam da Beşiktaş’ta kalmak istiyorum. Sözleşmem devam ediyor" ifadelerini kullandı. Douglas Beşiktaş’ta yıllık 1 milyon Euro kazanıyor.

Scout ekibine transfer

Öte yandan sarı kırmızılılar, oyuncu izleme ekibine(scout) bir transfer yaptı. Dünya genelinde yükselen dijital futbol gözlemciliği alanında çalışan Türkiye merkezli tek şirket olan Scoutium'da yaklaşık 2 yıldır gerçekleştirdiği tahlillerle dikkat çeken Ahmet Faruk Çoban, Göztepe Spor Kulübüne scout olarak transfer oldu. Maç izlemeyi futbol oynamak kadar çok sevdiğini söyleyen Ahmet Faruk Çoban, “2019 yılında Scoutium ile arkadaşlarım sayesinde tanıştım. Gerçekleştirdiğim yüzlerce tahlil sayesinde hem büyük bir deneyim kazandım hem de gelir elde ettim. Yaptığım tahliller sisteme dahil olan 25 kulüp tarafından incelendi. Scoutium sayesinde genç yaşımda profesyonelliğe adım attım ve artık Göztepe üzere büyük bir toplulukta çalışıyorum. Bundan ötürü hayli memnun ve gururluyum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 16:28
YORUM EKLE

banner97

banner96