banner112

Aydoğdu'dan Terim'e gönderme

Aydoğdu'dan Terim'e gönderme
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, damatları ve korumalarının karıştığı kavganın ardından konuşan Selahaddin Aydoğdu şikayetini geri almayacağını belirtip, “Maç yeni başlıyor” dedi

İzmir'in Çeşme İlçesi'nin turistik Alaçatı Mahallesi'nde Adana Yüzevler Kebap sahibi Selahaddin Aydoğdu ve çalışanları ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, damatları ve korumalarının karıştığı kavganın ardından konuşan Selahaddin Aydoğdu, Fatih Terim'in telefonda kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü. Aydoğdu yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Olayın bizimle alakası yok. Sadece komşuyuz. Aramızdaki duvarı tahta çitle bölmeye kalktılar. Ahşaptan 7 metre uzunluğunda böldüler. Çarşı yönetimi uyardı zaten onları. Ben şikayet etmişim yönetimi ben doldurmuşum gibi davrandılar. Fatih Hoca beni aradı, 'Sen mi şikayet ettin?' dedi. Dedim ki 'Ben etmedim benimle alakası yok.' Sonra 'Damatlarımın yanında niye dükkan açtın?' dedi.
Ben de 'Herkes nasibini yer, burası çarşı. Senin damatların benim yanımda mekan açtı' dedim. Sonra beni tehdit etmeye başladı. 'Hocam beni tehdit etme' dedim. Sonra 'Benim oraya gelmem lazım' dedi. 'Buyur gel hocam' dedim. Buraya geldi şov yaptı. Dükkanımı bastı ama iki dakikada kaçtı. Delikanlı adam kaçar mı? Yıllarca kimsenin yapamadığını ben yaptım. Şimdi de araya adam sokuyor şikayetimi geri alayım diye. Madem mekan basıyor. Arkasında dursun. Bana haber göndermesin. Şikayetimden vazgeçmeyeceğim. O geldi mekanımı bastı. O ve damatları ve birkaç tanımadığım adamlar vardı. Geldi ve kayboldu. Maç yeni başlıyor sonuca bakacağız."

//ajans.dha.com.tr/images/videos/2017_07/2017_07_17/1631593/izmir_terim_le_kavga_eden_isletmeci_ifadeye_cagirildi_arsiv.mp4

Güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı

Bu arada olayla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Fatih Terim'e ait olduğu ileri sürülen araç, damadının işyerinin önüne park ediyor. Daha sonra bahçeden içeriye giren Terim ve damatları Yüzevler Kebapçısı'ndan koşarak ayrılıyor.

AA muhabiri istifa etti

Anadolu Ajansı muhabirinin olaya ilişkin haberini sansürlendi. İzmir Anadolu Ajansı'nda göreve başlayan İbrahim Evrim Ayral yayımlanması engellenen Fatih Terim ve damatlarıyla ilgili haberi nedeniyle istifa etti. Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürlüğü'nde muhabir olarak görev yapan Ayral istifa gerekçesini ise facebook hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.
Ayral, "Bir işi namusuyla ve hakkıyla yapmayacaksan, o koltukta oturmayacaksın, gazeteciyim demeyeceksin kısaca o işi yapmayacaksın... Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürlüğü'nde başladığım Çeşme muhabirliği görevimden az önce kendi isteğimle istifa etmiş bulunuyorum. Sebebi ise gayet basit ve net.. aşağıda okuyacağınız özel haberi yayınlamamıştır..." şeklinde istifa etme gerekçesini hakkında bilgi verdi.

Namusumu temizlemek için istifa ettim
Ayral'ın açıklamasının devamı ise şöyle: "Lütfen önce haberi okuyun.. .kızğınlığımı, kırgınlığımı, ne demek istediğimi sanırım daha iyi anlayacaksınız... Dünyanın neresinde olursa olsun bu haberdir... Bu haberi yayınlamayan, yayınlayamayan da ben ajansım, gazeteyim, adamım diye gezmesin sakın... Böyle gazeteci olamaz. Haber muhabir için namustur ve ben namusumu temizlemek için istifa etmekten başka yol bulamadım. Bundan sonra bu ve benzeri özel haberleri ancak sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz...
Ustanın dediği gibi "Durursam Ölürüm... " Mehmet Ali Birand Fatih Terim'in yayınlanması engellettiği Anadolu Ajansının Özel röportajlı görüntülü olmasına rağmen yayınlayamadığı haber metnidir.. buyrun burdan okuyun...”
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 11:16
YORUM EKLE

banner97

banner96