banner109

Altınordu' dan Erzik' e Vefa

Altınordu' dan Erzik' e Vefa
Türk futboluna en önemli katkılardan birini sağlayıp FIFA ve UEFA gibi dünya futbolunun en önemli kurumlarında 33 yıl boyunca üst düzey yöneticilik yapan Şenes Erzik'in ismi, Altınordu'nun Torbalı'daki Metin Oktay Tesisleri'nde yapımına başlanan hibrit sahaya verildi.


FIFA ve UEFA gibi dünya futbolunun en önemli kurumlarında 33 yıl boyunca üst düzey yöneticilik yapan Şenes Erzik'in ismi, Altınordu'nun Torbalı'daki Metin Oktay Tesisleri'nde yapımına başlanan hibrit sahaya verildi. Temel atma törenine eşi Dilek Hanım ve yakın dostlarıyla katılan Erzik, 75. doğum gününe denk gelen törende hem kendi ismini taşıyan hibrit sahanın temelini attı hem de doğum gününü çocuklarla beraber kutladı. Tesisleri gezen, çocuklarla sohbet eden, Altınordu'nun tanıtım filmini izleyip bilgiler alan Şenes Erzik'e, Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu ise 35 numaralı forma hediye etti. Serpil Hamdi Tüzün, Gündüz Tekin Onay ve Doğan Emültay sahaları ile Gode Cengiz ve Mustafa Balöz özel çalışma sahalarının ardından hizmete girecek Şenes Erzik Sahası, UEFA standartlarında inşaa edilecek.
İsminin ilk kez bir futbol tesisine verildiğini belirten Erzik, "TFF Başkanı olduğum dönemde, Serpil Hamdi Tüzün hocamız ile birlikte Türk futbolunda öz kaynak modelini oluşturmuştuk. Bu program ile genç takımlar düzeyinde 3 Avrupa finali oynayıp 2 kupa kazandık, Türk futboluna yüzlerce yetenek kazandırdık. Gerçekten sıradışı bir başarı elde ettik. Şimdi de Altınordu, uyguladığı modelle beni yıllar öncesine götürdü” dedi. "

Seyit Mehmet Özkan'dan övgü

Şenes Erzik'in Türk futbolundaki öncü isimlerden biri olduğunun altını çizen Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise şunları söyledi: "Bu topraklarına çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak amacıyla çıktığımız yolda, Türk futboluna hizmet etmiş büyüklerin isimlerini ölümsüzleştirerek bir anlamda vefa borçlarımızı da ödüyoruz. Sayın Erzik'i sadece Türkiye Futbol Federasyonu'nun değil, Altınordu'nun da onursal başkanı olarak görüyorum." Torbalı Metin Oktay Tesisleri'ndeki törene Altınordu yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra camiadan önemli isimler de katıldı. Şenes Erzik, günün anısına Başkan Özkan'a 2007'de Almanya'da yapılan FIFA Dünya Kupası'nın resmi saatini hediye etti.

Kupada rakip Sultanbeyli

Altınordu, Ziraat Türkiye Kupası'nda bugün 3. Lig ekibi Sultanbeyli Belediyespor ile karşılaşacak. Tek maç üzerinden oynanacak karşılaşma Bornova Doğanlar Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak.
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2017, 16:48
YORUM EKLE

banner97

banner96