Altay'ın kupalarına haciz geliyordu

Siyah beyazlıların eski yöneticisi Erdoğan Alançay, alacakları sebebiyle kulübün Türkiye Kupaları'na haciz girişiminde bulundu. Başkan Ekmekçioğlu ve yöneticilerin çabasıyla kupalar korundu.

Altay'ın kupalarına haciz geliyordu

TFF 1. Lig ekiplerinden Altay'ın bir şirkete olan borcu nedeniyle Türkiye kupalarına yapılmak istenen haciz girişiminin engellendiği bildirildi. Altay'ın internet sitesinde yer alan açıklamada, kulübün eski yöneticilerinden ve genel kurul üyesi Erdoğan Alançay'ın sahibi olduğu medikal ürünler firmasının, siyah-beyazlı ekibe TFF 3. Lig'de mücadele ettiği dönemde fatura karşılığı mal verdiği ve tahsilat yapamadığı iddiasıyla icra takibi başlattığı belirtildi. İcra takibine yapılan itiraza rağmen, alacaklı avukatının borcun kesinleştiği bilgisiyle önceki gün kulübe geldiği ve söz konusu tutarı talep ettiği bildirildi. Kulüp yetkililerinin borcu kapatmak için çaba göstermesine rağmen avukatın, "Bana Türkiye kupaları lazım. Müvekkilimiz talimat verdi. Altay'ın Türkiye kupalarını alacağım ve satışa çıkaracağım." ifadelerini kullandığı ileri sürülen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Futbolcular çıplakken odaya girildi

"Bu eski yönetici ve Genel Kurul üyesi olan şahıs, geçmiş yıllarda sahibi olduğu medikal ürünler firması üzerinden kulübümüze fatura karşılığı mal verdiğini iddia ederek amatöre düşmeme mücadelesi içinde olduğumuz dönemlerde kulübümüze icra takibi başlatmıştı. Bu süreç içerisinde göreve gelen Yönetim Kurulumuzun, kulüp eski başkanlarımızdan Cihangir Marmara döneminden devralınan borçlar listesinde yer almayan ve Başkan Özgür Ekmekçioğlu dönemiyle de ilgisi olmayan dosyanın icra takibine yaptığı itiraza rağmen, alacaklı avukatı borcun kesinleştiği bilgisiyle öncek gün saat 11:00’de kulübümüze gelmiştir. Alacaklı eski yönetici ve Genel Kurul üyesi olan şahsın vekil avukatı çözüm üretme çabası için masaya oturma teklifimizi kulüp yetkililerini dinlemeden peşinen reddederek derhal paranın ödenmesini talep etti. Bu esnada antrenmandan soyunma odasına geçen profesyonel futbol takımımız futbolcularının duşa girdiği sırada, ‘‘İnsani hassasiyetle, rencide olmaması için ismini açıklamadığımız’’ kadın avukat içeride sporcularımızın çıplak olduğunu söylememize rağmen soyunma odasında ‘‘Mal’’ tespiti yapacağını belirterek içeriye girmeye çalıştı. Bu konuda takdiri size bırakmayı tercih ediyoruz."

Sonrasında Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Sportif Direktör Özden Töraydın ve yöneticilerin tüm çözüm önerilerine rağmen kadın avukatın meblağın derhal ödenmesi ısrarını sürdürdüğü ifade edilen açıklamalarda, "Bu sırada kulübümüz borcu kapatma çabası göstermesine rağmen avukat; ‘‘Bana Türkiye Kupaları lazım. Müvekkilimiz talimat verdi. Altay’ın Türkiye Kupalarını alacağım ve satışa çıkaracağım.’’ dedi. Söz konusu diyaloglar yaşanırken, Yönetim Kurulu üyelerimizden Avukat Çağatay Akar kulübe gelerek hukuki süreci yönetmeye başladı. Kulübümüz o sırada nakdi ve kıymetli evrak ile ödemeyi tamamlamış iken, alacaklı avukatı art niyetli bir tavırla tekrar; ‘‘Bana gelen talimat gereği, kupa odasını açın. Evrakların vadesi gelene kadar, Altay’ın benim için hiçbir değer ifade etmeyen kupalarına haciz uygulayacağım’’ diyerek uzlaşmayı reddetti. Öncelikle, Türkiye Kupalarımıza talimatla haciz yapma girişimi tarafımızca önlenmiş olup, bundan böyle buna benzer girişimler camiamıza duyurulacaktır. Erdoğan Alançay’ın kulübümüz Genel Kurul üyeliğinin sonlandırılacağını ve Altay‘la ilişiğinin hiçbir platformda kalmayacağını bildiririz.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Ak
Hüseyin Ak - 10 ay Önce

Ben bu ay başka bir markayı 110 liraya aldım. Bunu denetleyen yok mu? Hep vatandaş mı kazık yiyecek

SIRADAKİ HABER