Altay'da Padulano gerilimi

Siyah beyazlıların, eski yönetici Alex Padulano'nun temlik erteleme talebini reddetmesini resmi facebook hesabından açıklaması ortamı gerdi.

Altay'da Padulano gerilimi

Siyah beyazlıların, eski yönetici Alex Padulano'nun temlik erteleme talebini reddetmesini resmi facebook hesabından açıklaması ortamı gerdi. Çoğu taraftar isim zikretmenin etik olarak doğru olmadığını, tüm temliği olanların listesinin açıklanması gerektiğini söylerken, acilen mali kurul yapılması çağrısında bulunuldu.

LEVENTYıllardır özlemle beklediği sportif başarıyı yakalayarak üst üste 2 şampiyonlukla Spor Toto 1. Lig'e yükselen Altay'da temlik krizi camiada tepki yarattı. Siyah beyazlıların borcunun 38.5 milyon TL olduğu açıklanırken yönetim, yeniden çıkışa geçilen bu dönemde alacakları bulunan isimlerin temliklerini ertelemesi talebinde bulunmuştu. İzmir ekibinin son dönemde resmi Facebook sitesinden yaptığı açıklama ise taraftarlar arasında ortamı gerdi. Yapılan açıklamada siyah beyazlıların eski yöneticisi Alex Padulano'ya yapılan temlik erteleme talebinin, Padulano tarafından reddedildiği açıklanmıştı ve "2018-2019 sezonu için TFF’den gelen ilk etap kaynaktan ödeme yapılmış olup, kendisinin bir temlik dosyası daha bulunmaktadır" ifadelerine yer verilmişti. Siyah beyazlı taraftarların bir çoğu, sosyal medyada Padulano isminin zikredilerek ateşe atılmasının doğru olmadığını ve tüm temlik getiren kişilerin listesinin açıklanması gerektiğini ifade etti. Bir kısım Altaylı futbolsever de yöneticilerin temlik bırakmasının doğru olmadığını ve yapılan açıklamanın yerinde olduğu yorumunda bulundular. Siyah beyazlı taraftarlar ayrıca en yakın zamanda mali genel kurul yapılmasını ve kulübün ekonomik bilançosunun gün yüzüne çıkması gerektiğinin altını çizdiler. Tepkiler üzerine Başkan Özgür Ekmekçioğlu kulübün borcunun 38.5 milyon TL olduğunu açıklamıştı. Siyah beyazlı taraftarların yaptığı yorumların bir kısmı şu şekilde:

Hiç etik değil


"Kulübümüzün böyle bir açıklama yapmasını kesinlikle uygun görmüyorum. Bu biraz kişiselmiş gibi bir açıklama olmuş. Emin olun, uzun vadede kulüp değerlerini kaybederiz. Bunun hallolma şekli böyle değildir." "Altay Spor Kulübü'ne yakışmayan bir açıklama. 3 Lig'e düştüğümüz, tarihimizin en zor günlerini yaşadığımız dönemde yöneticilik yapmış ve takımı ligte tutmuş yönetimden birini bu şekilde hedef göstermek doğru değil." "Bu nasıl bir açıklama? Temlik koyanların listesi oldukça kabarık olduğu biliniyorken, bir isim üzerinden açıklama yapmak yanlış bir tutum. Burası Altay Spor Kulübü, çemişgezekspor değil."

Kurumsallıktan uzak bir açıklama


"Kurumsallıktan uzak, son derece talihsiz bir açıklama olmuş. Bugüne kadar diğer alacaklılar hakkında bu tarz bir açıklamanın yapılmaması ve duyurudaki kişinin bir önceki yönetimde yer alması ister istemez art niyet şüphesi oluşturuyor. Gözdağı verecekseniz de tüm listeyi ifşa edin olsun bitsin bu iş. Tek kişiyi hedef tahtasına oturtmak kulübün etik değerleriyle bağdaşmıyor."

Temlikler ödenmeli


"Altay Spor Kulübü'ne birilerinin bırakın yönetici olup temlik bırakmasını, üye olup aidat ödememesini bile doğru bulmuyorum. Ama doğru bulmadığım şeylerden biri de mali tabloların açıklanmaması. Bu konuda kulübümüzden bilgilendirme istiyoruz." "Altay'a başkan, yönetici olmak bu kadar kolay olamaz. Bu kadar kolay temlik konup alınamaz. Altay'ın yıllar sonra ayağa kalkacağı ilk anda temlik ile yönetimin önüne taş koyanlar unutulmaz. İyi ki varsın Özgür Ekmekçioğlu."

Yönetimin yaptığı açıklama


Altay'ın resmi facebook hesabının temliklerle ilgili yaptığı son açıklama şu şekilde: "Yönetim Kurulumuzun camiamıza yaptığı destek çağrılarından biri olumsuz yanıt bulmuştur. Kaynak yaratma ve borç yönetimi için geçmiş dönem alacaklılardan eski yöneticimiz Alex Padulano’ya yaptığımız temlik erteleme talebi, Sn. Padulano tarafından reddedilmiştir. Alex Padulano’ya, 2018-2019 sezonu için TFF’den gelen ilk etap kaynaktan ödeme yapılmış olup, kendisinin bir temlik dosyası daha bulunmaktadır. Büyük Altay Camiasına duyurulur."

Divan Kurulu sessiz kaldı


"Camia bize sahip çıkmıyor, yeteri kadar destek göremiyoruz diyerek haklı bir serzenişte bulunurken, bir yandan da camianın değerli bir ismini bu şekilde ateşe atmak doğru bir yaklaşım değil." "Kulübün en zor döneminde siyah beyazlı çınarı ipten almış birini karalamak hoş değil. Ya tüm mali tabloyu tek seferde açıklayın yada hiç yapmayın.""Divan kurulunun etik olmayan bu durum karşısında sessiz kalması düşündürücü."
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 11:08
YORUM EKLE

banner92