Sihirli Annem dizisinin sevilen oyuncusu Damla Ersubaşı, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayılan bir videoyla gündeme geldi. Videoda ağlayan Ersubaşı, uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve kumar oynadığını söylüyordu. Ancak ünlü oyuncu, bu videoyu eski eşi Mustafa Can Keser’in şantajı sonucu çekmek zorunda kaldığını iddia etti. Keser ise Ersubaşı’nın yasaklı madde kullandığını öne sürerek çocuklarının velayetini istedi. Peki, Damla Ersubaşı’nın uyuşturucu itirafı gerçek mi? Eski eşi velayet davası açtı mı? İşte detaylar…

Damla Ersubaşı kimdir?

Damla Ersubaşı, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında Sihirli Annem dizisinde Tuğçe karakterini canlandırarak tanındı. Daha sonra Bir İstanbul Masalı, Yalancı Yarim, Yaprak Dökümü, Küçük Kadınlar, Muhteşem Yüzyıl, Güneşi Beklerken, Hayat Şarkısı, Kızlarım İçin gibi dizilerde rol aldı. 2016 yılında işletmeci Mustafa Can Keser ile evlendi. Zehra ve Zeynep adında iki kızı oldu. 2020 yılında boşandı.

Damla Ersubaşı neden ağladı?

Damla Ersubaşı, 23 Aralık 2023 tarihinde sosyal medyada bir video paylaştı. Videoda gözyaşları içinde konuşan Ersubaşı, uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve kumar oynadığını itiraf etti. Ersubaşı, “Bir dönem uyuşturucuya düştüm. Parayı kumarda, uyuşturucuda harcadım. Bu para eski kocam Mustafa Can Keser’in parasıydı. Beni tehdit etti. Çocuklarımı aldı” dedi. Video kısa sürede sosyal medyada yayıldı ve Ersubaşı’nın hayranları şoke oldu.

Damla Ersubaşı’nın eski eşi ne dedi?

Damla Ersubaşı’nın eski eşi Mustafa Can Keser, videoyu kendisinin yayınlamadığını söyledi. Keser, Ersubaşı’nın uyuşturucu kullandığını eline geçen görüntülerle öğrendiğini ve mahkemeye başvurduğunu belirtti. Keser, “Eski karım yasaklı madde kullanıyor, velayeti almak istiyorum” dedi. Keser, çocuklarının annesinin uyuşturucu kullandığını iddia ederek çocukların velayetini aldı. Mahkeme kararıyla çocuklarını eski eşine kaptıran Ersubaşı, videoyu çekmek zorunda kaldığını savundu.

Damla Ersubaşı’nın avukatı ne açıkladı?

Damla Ersubaşı, videoyu tehdit ve şantajla çektiğini söyleyerek suçlamaları kabul etmedi. Gözyaşları içinde çektiği videoda uyuşturucu ve kumar batağına düştüğünü itiraf eden Ersubaşı, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada bütün suçu eski eşinin üstüne attı. Video üzerinden montaj yapıldığını söyleyen Ersubaşı, uyuşturucu kullanmadığını ispatlamak için sağlık sonuçlarını yayınlayacağını belirtti. Ersubaşı’nın avukatı aracılığıyla yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Acun Ilıcalı'nın aylık geliri dudak uçuklattı! Milyon dolar... Acun Ilıcalı'nın aylık geliri dudak uçuklattı! Milyon dolar...

“Son günlerde sosyal medya ve ulusal basında dolaşan, müvekkilim Damla Ersubaşı’yla ait videoyla ilgili olarak ortaya atılan yasaklı madde ve kumar iddialarıyla ilgili asılsız ve mesnetsiz haberlere dikkat çekmek isteriz. Bu iddiaları yakından takip ediyoruz ve hukuki yollara başvuracağız. Müvekkilimiz, videoyu eski eşi Mustafa Can Keser’in şantajı sonucu çekmek zorunda kalmıştır. Video üzerinde montaj yapılmıştır. Müvekkilimiz, uyuşturucu kullanmadığını kanıtlamak için gerekli sağlık raporlarını kamuoyuyla paylaşacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Kaynak: haber merkezi