Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, yarın yapılacak olan yerel seçimler öncesi, oy kullanacak vatandaşları oltalama saldırılarına karşı uyardı. Bu saldırılar, e-Devlet Kapısı’nın ismi ve görseli kullanılarak gerçekleştiriliyor.

23 Nisan'da ne oldu? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedir? 23 Nisan'ın önemi nedir? 23 Nisan'da ne oldu? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedir? 23 Nisan'ın önemi nedir?

Oltalama Saldırıları ve Vatandaşların Korunması

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, e-Devlet Kapısı, sosyal medya ve e-posta hesapları üzerinden yapılan oltalama saldırılarına dikkat çekti. Bu saldırılar, yerel seçimlerle ilgili bilgileri almak isteyen vatandaşları hedef alıyor. Ofis, vatandaşları bu tür saldırılara karşı uyardı ve kişisel verilerin korunması için aldatıcı içeriklere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

Seçmen Kaydı Sorgulama İşlemleri

e-Devlet platformunun sosyal medya hesabından yapılan bir açıklamada, seçmen kaydı sorgulama işlemlerinin güvenli bir şekilde nasıl yapılacağına dair bilgiler verildi. Vatandaşlar, seçmen kaydı sorgulama işlemlerini e-Devlet Kapısı, e-Devlet Kapısı Mobil Uygulaması, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Çağrı Merkezi üzerinden yapabilirler.

6 Adımda Oy Kullanma Rehberi

Kaynak: HABER MERKEZİ