Yücel: Keşke FETÖ yerine Atatürk'ü rehber alsaydınız

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi' nin kutuplaşma ve Atatürkçülük ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Yücel: Keşke FETÖ yerine Atatürk'ü rehber alsaydınız

Yücel, Atatürkçülük hizmet yapmaya engel değil, aksine kandırılmaya engeldir" dediği açıklamasında, Zeybekçi'nin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile ilgili değerlendirmeleri hakkında da konuştu. Yücel, şunları söyledi .

ZEYBEKÇİ DURUMA GÖRE RENK Mİ DEĞİŞTİRECEK?

Bize kutuplaşma mesajları gönderen ve kutuplaşmanın CHP'nin işine geldiğini iddia eden Sayın Nihat Zeybekçi' nin bu sözleri bizleri olduğu gibi İzmirlileri de şaşırtıyor. Gerçi bizler Sayın Zeybekçi' nin mensubu olduğu partinin en tepesindeki isim olan Genel Başkanları Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan bu tavırlara alışkınız. Önce toplumu gerip, kutuplaştırıp sonra barış ve kardeşlik nutukları atılması AKP'nin genel politikası. Partisinin İzmir belediye başkan adaylarının açıklandığı törende CHP'li büyükşehir belediye başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu'na "beceriksiz" diyen, "bu beceriksizlerden İzmir'i kurtaracağız" diyen Zeybekçi değil miydi ki, bugün yaptığı açıklamada kardeşlik nutukları atıyor. AKP'nin İzmir adayı önce bir karar versin. Kampanyasını kutuplaştırarak, hakaret ederek, iftira atarak mı yürütecek? Yoksa duruma ve yerine göre kampanyanın rengini mi değiştirecek?

KEŞKE SİZ DE FETÖ YERİNE ATATÜRK'Ü REHBER ALSAYDINIZ

Zeybekçi' nin CHP'nin ve İzmir'in Atatürk konusundaki hassasiyetinden neden rahatsızlık duyduğunu anlamadığını belirten Deniz Yücel "Nihat Zeybekçi' de kendisinden önce aday olan AKP'liler gibi aynı hatalara düşüyor. Bizler İzmir'de hizmet ederken, projeleri hayata geçirirken, sokak sokak çalışırken, hükümetin yapması gereken ama yapmadığı işleri bile yerel yönetimlerimizle yaparken; feyz aldığımız, yolunu yolumuz bildiğimiz Atatürk'ü anlar ve hatırlarız. Atatürkçülük, AKP'nin yaptığı gibi sadece milli bayramlarda ve 10 Kasım'larda hatırlanacak bir düşünce biçimi değildir. İzmir'de yaşayan herkes yaptığı işte, ürettiği hizmette, sevincinde ve üzüntüsünde Atatürk'ü aklından ve kalbinden çıkarmaz. Yani Atatürk'ü anmak, Atatürk'ü yaşatmak ve kalben sevmek hizmet etmeye, İzmir'i kalkındırmaya engel olmadığı gibi tam tersine, bu hizmetin önünde duran engelleri kaldırmaya, 'kandırılmamaya' yarar. Keşke Sayın Zeybekçi ve mensubu olduğu partide, 14 yıl boyunca FETÖ'yü kendine rehber alacağına, Atatürk'ü rehber alsaydı da, ülke bugünkü içler acısı hale düşmeseydi. Biz İzmir'de Atatürk'ün rehberliğinde, İzmirliler ile birlikte yürümekten, üretmekten ve tüm dünya'da örnek gösterilen belediyecilik hizmetleri sunmaktan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Her açıklamalarında İzmir'in Atatürk sevgisine, milletin Atatürk'e bağlılığına söz söylemekten vazgeçmedikleri sürece, İzmirlilerden gereken cevabı alacaklarından hiç şüpheleri olmasın" dedi

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 16:25
YORUM EKLE

banner97

banner96