banner112

Somali’ye hibe vatandaşa iban

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, sel ve yangın afetlerinden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası düzenlenecek.

Somali’ye hibe vatandaşa iban

Türkiye'de yangın ve sel afetlerinden zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası başlatılmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Pandemi döneminde de “Biz bize yeteriz Türkiye” sloganı kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan, iban göndermiş ve kamuoyu tarafından tepki görmüştü.

Resmi gazetede yayımlanan bu karar CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

CHP’li Yücel paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

“Erdoğan "Türkiye'yi fakir fukara, garip gureba göstermek için kampanya başlattılar. Bizim söyleyeceğimiz ne var? Güçlü Türkiye, güçlüyüz" dedi ve daha sonra resmi kararla İban vererek yardım istedi.”

CHP’li Özkan ise paylaşımında şu ifadelere tepki gösterdi “Somali'ye 30 milyon dolar hibe eden Erdoğan, ülkemizdeki afetler için vatandaşa yine IBAN atıyor. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.”

YORUM EKLE

banner101

banner100