Putin' den tehdit gibi füze açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yeni bir silahlanma yarışının sinyallerini verdi.

Putin' den tehdit gibi füze açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yeni bir silahlanma yarışının sinyallerini verdi. Putin dünyanın her yerini vurabilecek yeni bir kıtalararası nükleer füze ürettiklerini açıkladı. Rusya lideri Putin dünyada bilinen tüm savunma sistemlerinin yeni füzeler karşısında etkisiz kaldığını da söyledi..

Federal Meclis'te ulusa sesleniş konuşması yapan Rusya Dışişleri Bakanı Vladimir Putin yeni nükleer füzelerin menzilinin "sonsuz" olduğuna vurgu yaptı. "Dünyanin her yerini vurabiliriz" ifadelerini kullanan Putin füzelerin balistik füzelerden farklı olarak rotasını sürekli değiştirebildiğini ve istendiği kadar havada kalabildiğini belirtti. "Bu teknolojiye başka hiçbir ülke sahip değil" diyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, insansız "denizaltılarla dünyanın her noktasından nükleer saldırı gerçekleştirebiliriz" şeklinde konuştu.

Putin yeni süpersonik füzelerle konvansiyonel savaşta da düşmanlara karşı büyük bir üstünlük sağladıklarını iddia etti. "Kincal" adı verilen yeni akıllı füze ile düşman gemilerini de yok edebileceklerine vurgu yapan Putin amaçlarının ABD'nin silahlanma çabalarına yanıt vermek olduğunu söyledi.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Eğer harekete geçmeseydik ABD karşısında savunmasız kalacaktık" şeklinde konuştu.

"KİMSEYE SALDIRMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ"


Rusya'da seçimlere 17 gün kala konuşan Putin, "Hiçbir ülkeye saldırmayı düşünmüyoruz" dedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geleneksel ülkenin durumu konuşmasında, önümüzdeki altı yıl içinde yoksulluğu yarı yarıya azaltmayı amaçladığını söyledi. Putin, kazanması beklenen 17 gün sonraki başkanlık seçiminden önceki son ülkenin durumu konuşmasında, dördüncü iktidar döneminde izleyeceği politikaları anlattı. "Her insan bizim için değerlidir" diyen Putin, istihdamı ve ortalama yaşam süresini de arttırmayı amaçladığını vurguladı. Putin, 18 Mart'taki başkanlık seçiminde yedi farklı adayla yarışacak, ancak hiçbirinin geniş destek alması beklenmiyor. Seçime girmesi yasaklanan ve boykot çağrısında bulunan önde gelen muhalif isimlerden Alexey Navalni Putin'in rakipleri arasında yer almayacak. Putin şu ana dek önemli bir seçim kampanyası yürütmedi ve önümüzdeki altı yıllık dönem için yaptığı planlardan pek bahsetmedi. Parlamentonun alt ve üst kanatlarının ortak oturumunda konuşan Putin, ülkesindeki ortalama yaşam süresinin Japonya ve Fransa gibi olmasını istediğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 15:26
YORUM EKLE